Generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal: »Do leta 2030 želim, da je GZS še močnejša organizacija: bolj povezana, bolj podatkovno podprta, bolj odzivna za člane, bolj prepričljiva za državo in bolj prodorna v javnosti.« / Foto: Nik Bertoncelj
Generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal: »Do leta 2030 želim, da je GZS še močnejša organizacija: bolj povezana, bolj podatkovno podprta, bolj odzivna za člane, bolj prepričljiva za državo in bolj prodorna v javnosti.« / Foto: Nik Bertoncelj
Ljubljana – Upravni odbor Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) je generalni direktorici Vesni Nahtigal podelil nov štiriletni mandat, ki bo začel teči januarja prihodnje leto. V nagovoru je kot glavni nalogi v prihodnjih letih poudarila uresničevanje gospodarskega programa Made in Slovenia 2035 in izvajanje nove poslovne strategije zbornice. GZS želi še bolj okrepiti z močno mrežo regijskih in panožnih zbornic, kar vključuje tudi samostojne zbornice. Poleg tega želi dodatno okrepiti stališča, ki temeljijo na podatkih, analizah in strokovnih argumentih ter izvedbeni doslednosti. Glede programa razvoja slovenskega gospodarstva je generalna direktorica povedala, da je vlada velik del predlaganih ukrepov vključila v koalicijsko pogodbo. Želi si, da bi to tudi udejanjila; zavzela se je za več povezovanja, spremljanja rezultatov in vztrajnega dialoga z odločevalci s ciljem, da se program uresniči na področjih, ki so najpomembnejša: davki, digitalizacija, kadri, investicije, razvoj, energetika, internacionalizacija.