Nogometaši Triglava so v soboto na kranjski zelenici visoko premagali ekipo velenjskega Rudarja, prvi gol za domače pa je dosegel Žan Kumer. / Foto: Gorazd Kavčič

Zaslužena zmaga Triglava

Minuli konec tedna je bil na sporedu prvi spomladanski krog v prvi slovenski nogometni ligi, zmage proti ekipi velenjskega Rudarja pa so se zasluženo veselili nogometaši in navijači Triglava. Domžale je v nedeljo na domačem igrišču premagala Mura.

Kranj – V soboto so nogometaši Triglava na domačem igrišču v Športnem centru Kranj gostili velenjski Rudar. Po nekoliko slabšem začetku, ko so imeli gostujoči nogometaši dve priložnosti, so domačini v 45. minuti prvič zatresli mrežo nasprotnikov. Žan Kumer je zadel po podaji izkušenega Aleša Mertlja. Na začetku drugega polčasa so imeli priložnost gosti, ki so zadeli prečko, nato pa se je priložnost ponudila tudi domačinom, a novinec v moštvi Triglava Berat Beciri ni bil najbolj natančen. Bil pa je natančen nekaj minut kasneje in Triglav popeljal v vodstvo z 2 : 0. V 77. minuti je malo manjkalo, da ni bilo po strelu z glavo Aleša Mertlja že 3 : 0, a je šest minut kasneje končni izid srečanja postavil Gaber Petric, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora gostov.

»To je bila res borbena tekma, kar smo tudi pričakovali. Ekipo smo pripravljali na številne dvoboje, na igro v skoku. Po dobrih zimskih pripravah smo se še posebej pripravili za prvo tekmo spomladanskega dela, saj je od začetka tekmovanja precej odvisno, kako bomo nadaljevali prvenstvo. Že takoj nas takoj čaka nov obračun, zato časa za počitek ne bo veliko, dovolj,« je po tekmi povedal trener domačega moštva Vlado Šmit.

Nogometaše Triglava že danes čaka nov obračun, saj se bodo v Stožicah ob 16. uri pomerili z Olimpijo. Ta je v soboto gostovala pri Mariboru, kjer je bil rezultat 1 : 1.

V nedeljo so prvo tekmo pomladanskega dela prvenstva odigrali tudi nogometaši Domžal, ki so proti Muri izgubili z 1 : 2. Kljub igralcu manj so Prekmurci v 45. minuti povedli z 0 : 1. Gostje so v drugem delu povišali vodstvo na 0 : 2, za 1 : 2 pa je pri domačih zadel Arnel Jakupović. Domžalčani bodo v 22. krogu jutri gostovali pri moštvu CB24 Tabor Sežana.

Na lestvici vodi Olimpija s 43 točkami, Domžale so na šestem mestu s 25 točkami, Triglav pa na sedmem mestu s 23 točkami.