Sprejeli prvi letošnji rebalans

Dodaten denar so zagotovili tudi za dokončanje kulturno-mladinskega centra v Podlonku. / Foto: Simon Benedičič

Sprejeli prvi letošnji rebalans

Po rebalansu je letošnji proračun Občine Železniki težek blizu 19 milijonov evrov.

Železniki – Železnikarski občinski svetniki so na zadnji seji minuli četrtek sprejeli prvi rebalans letošnjega občinskega proračuna. Prihodki so se zmanjšali za približno milijon evrov na slabih 17 milijonov evrov. Glavni razlog za to je zamik pri črpanju državnih in evropskih sredstev ter prilagoditev časovnice izvajanja posameznih projektov, je poročala občinska svetovalka za proračun, finance in gospodarstvo Tanja Habjan. Na drugi strani so se odhodki zvišali za 597 tisoč evrov na 18,9 milijona evrov. »Investicijski odhodki še vedno presegajo deset milijonov evrov, kar pomeni, da smo še vedno zelo razvojno naravnani,« je poudarila Habjanova. Proračunski primanjkljaj bodo pokrili s prenesenimi sredstvi iz preteklega leta.

Sredstva za cestno infrastrukturo so zvišali za 148 tisoč evrov. »Tu gre za obnovo lokalnih cest, dodatna asfaltiranja, sanacijo opornih zidov in usadov. Nekateri projekti pa se zaradi tehničnih in terminskih razlogov zamikajo v prihodnje leto. Tu gre predvsem za projekta pločnika v Dolenji vasi in na Studenem,« je razložila. Za več kot 222 tisoč evrov so povečali sredstva za projekt kolesarske povezave Selca–Dolenja vas–Ševlje, in sicer zaradi uskladitve pričakovanega financiranja investicije. »Nadaljuje se sanacija po poplavah in neurjih iz leta 2023. Nekateri projekti se povečujejo zaradi dodatnih potreb pri sanaciji infrastrukture. Nekatere investicije pa se zmanjšujejo, ker smo dosegli ugodnejše cene od prvotno ocenjenih.« Na področju varstva okolja in režijskega obrata so povečali sredstva za ravnanje z odpadki. »Dodatnih 93 tisoč evrov je namenjenih za vlaganje v zbirni center ter nakup nove opreme, tehtnice in delovnega stroja. Hkrati začenjamo tudi investicijo v obnovo kanalizacije in vodovoda v vrednosti 173 tisoč evrov na območju Češnjice,« je povedala Habjanova. Dodaten denar so med drugim zagotovili za dokončanje ureditve območja nekdanje šole v Podlonku, in sicer 134 tisoč evrov, dodatnih 77 tisoč pa za delovanje Javnega zavoda Ratitovec.