Novo vozilo so prejeli že konec februarja, zdaj pa ga bodo uradno prevzeli tudi tako, kot je za gasilce značilno: s slavnostno parado. / Foto: Nika Toporiš, arhiv Gorenjskega glasa
Novo vozilo so prejeli že konec februarja, zdaj pa ga bodo uradno prevzeli tudi tako, kot je za gasilce značilno: s slavnostno parado. / Foto: Nika Toporiš, arhiv Gorenjskega glasa
Duplje – Prostovoljno gasilsko društvo Duplje letos praznuje visok jubilej – 120 let neprekinjenega delovanja. Društvo, ki že več kot stoletje skrbi za varnost krajanov ter pomembno prispeva k družbenemu življenju v kraju, bo obletnico počastilo s slavnostnimi dogodki. Praznovanje se bo začelo danes s slavnostno sejo, na kateri se bodo člani spomnili najpomembnejših mejnikov v zgodovini društva ter se zahvalili vsem generacijam gasilk in gasilcev, ki so soustvarjale njegovo bogato zgodbo.
Osrednji dogodek praznovanja bo v soboto ob 18. uri, ko bo potekala slavnostna parada, uradno pa bodo prevzeli tudi novo gasilsko vozilo za prevoz moštva.
V PGD Duplje so ob jubileju poudarili, da so posebno ponosni na 120 let neprekinjenega delovanja, številne pridobitve na področju opremljenosti ter na močan podmladek, ki zagotavlja, da bo društvo uspešno delovalo tudi v prihodnje. Danes društvo šteje 196 članov in ostaja eden pomembnejših povezovalcev lokalne skupnosti. Kot se za okrogli jubilej spodobi, pa okolico gasilskega doma že nekaj dni krasi tudi visok mlaj.