Največje bogastvo so ljudje

Občinski nagrajenci s podžupanom v funkciji župana Primožem Povšetom: (od leve) Milan Karba, ki je priznanje prevzel v imenu LD Udenboršt, Milan Bohinec, Julijana Erbežnik ter Uroš Teran v imenu PGD Duplje in Boštjan Slak v imenu ŠD Naklo / Foto. Tina Dokl

Največje bogastvo so ljudje

»Občinski praznik je priložnost, da se za trenutek ustavimo, da pogledamo, kaj smo ustvarili, komu vse smo hvaležni in predvsem kam pelje naša pot,« je na slavnostni akademiji ob prazniku pazniku občine Naklo dejal podžupan v funkciji župana Primož Povše in iskreno čestital letošnjim občinskim nagrajencem.

Naklo – Na petkovi osrednji slovesnosti ob občinskem prazniku, ki so jo pripravili v dvorani Kulturnega doma Janeza Filipiča v Naklem, so podelili priznanja letošnjim občinskim nagrajencem. »Vaše delo, dosežki in predanost so navdih celotni skupnosti. S svojim zgledom dokazujete, da so srčnost, vztrajnost in pripravljenost pomagati drugim vrednote, ki jih je vredno negovati in spoštovati,« je nagrajence, kajti prav ljudje so največje bogastvo, nagovoril podžupan v funkciji župana Primož Povše.

Prejemniki priznanj

Srebrno plaketo Občine Naklo je prejelo Športno društvo Naklo, ki so mu temelje postavili že predhodniki, danes pa uspešno nadaljuje delo zlasti z mladimi v nogometu, košarki in drugih športnih disciplinah v sodobno urejenem Športnem parku Naklo. Bronasto plaketo Občine Naklo je prejel Milan Bohinec, ki je bil 16 let ravnatelj Osnovne šole Naklo. V času njegovega vodenja je bila posebna pozornost namenjena kakovosti pouka, dobrobiti učencev ter ustvarjanju spodbudnega delovnega okolja za zaposlene. S starši je vzpostavil odprt dialog, delovanje zavoda pa je vseskozi uspešno umeščal tudi v lokalno okolje. Bronasto plaketo Občine Naklo je prejela Julijana Erbežnik, ki je s svojim dolgoletnim delom močno zaznamovala družbeno in kulturno življenje občine Naklo. Dejavna je bila v Kinološkem društvu Naklo, Turističnem društvu Naklo, Občinski organizaciji ZB za vrednote NOB Naklo, Mešanem pevskem zboru Dobrava Naklo in še danes ostaja obiskovalka kulturnih dogodkov. Priznanji Občine Naklo sta prejela Lovska družina Udenboršt, ki že 80 let pomembno prispeva k ohranjanju naravnega okolja in odgovornemu upravljanju prostora, ter Prostovoljno gasilsko društvo Duplje, ki že 120 let s predanostjo in povezovanjem skupnosti pomembno prispeva k varnosti ljudi in ohranjanju gasilske tradicije.

Po začrtani poti razvoja

Primož Povše, ki je nasledil dolgoletnega nakelskega župana Ivana Megliča in se mu je ob tej priložnosti zahvalil za ogromno opravljeno delo, je zagotovil, da bo Občina Naklo tudi naprej samozavestno nadaljevala začrtano pot razvoja. Med večjimi investicijami, ki jih je omenil Povše, so izgradnja novega Športnega parka Naklo, državna kolesarska povezava med Polico in Bistrico, kjer bodo hkrati zgradili tudi pomemben del komunalne infrastrukture. Pred začetkom je rekonstrukcija državne ceste z izgradnjo krožišča pri Marinšku. »Aktivni smo tudi v Podbrezjah, kjer poteka gradnja kanalizacije in druge komunalne infrastrukture, uspešno smo zaključili obnovo ceste proti Okroglemu. Vse to so projekti, s katerimi ustvarjamo boljše pogoje za življenje, delo in razvoj naše občine. So rezultat skupnih prizadevanj, odgovornega načrtovanja in jasne usmeritve v prihodnost,« je poudaril.

Priznanje poljskih prijateljev

Zbrane je nagovoril veleposlanik Republike Poljske v Sloveniji Leszek Soczewica, ki se je zahvalil nekdanjemu županu in sedanjemu državnemu sekretarju Ivanu Megliču za dolgoletno partnerstvo, sodelovanje s Poljsko, zlasti z občino Nakło nad Notecią. Tudi pod novim vodstvom Primoža Povšeta je zaželel uspehov in nadaljnjega dvostranskega sodelovanja. Obema županoma se je poljska delegacija, ki jo je spremljal tudi župan Sławomir Napierała, zahvalila s priznanji. Prireditev sta povezovali Neža Gradišar in Polona Meglič.