Železnikarski župan Marko Gasser (desno) bo novi državni svetnik. Ob njem je predsednik državnega sveta Marko Lotrič, ki prav tako prihaja iz Selške doline. / Foto: Tina Dokl
Železnikarski župan Marko Gasser (desno) bo novi državni svetnik. Ob njem je predsednik državnega sveta Marko Lotrič, ki prav tako prihaja iz Selške doline. / Foto: Tina Dokl
Marko Gasser novi državni svetnik
Na volilnem zboru v Kranju so za nadomestnega člana državnega sveta izvolili Marka Gasserja. Kot je dejal, namerava zastopati občine spodnje Gorenjske in biti njihov glas tam, kjer se odloča o denarju in projektih.
Kranj – Nekdanjega nakelskega župana Ivana Megliča, ki je bil imenovan za državnega sekretarja na ministrstvu za lokalno samoupravo, bo v državnem svetu kot predstavnik lokalnih interesov nadomestil Marko Gasser, župan Občine Železniki. Predvčerajšnjim je namreč v prostorih upravne enote v Kranju potekal volilni zbor v 9. volilni enoti, ki zajema spodnji del Gorenjske. Gasser je med petimi kandidati za prosto svetniško mesto dobil 19 od skupno 35 oddanih glasov elektorjev. Gre sicer za neuradne izide, uradne naj bi Državna volilna komisija po navedbah STA razglasila v torek.
Gasserja so za državnega svetnika predlagale Mestna občina Kranj ter občini Železniki in Gorenja vas - Poljane. Poleg njega so bili kandidati še župan Šenčurja Ciril Kozjek, nakelski podžupan v funkciji župana Primož Povše ter občinska svetnika v Škofji Loki in Preddvoru Branko Celar in Darja Snedec.
Gasser je pojasnil, da se je za kandidaturo odločil, ker kot župan Železnikov dobro pozna težave, s katerimi se srečujejo občine. Kot je napovedal, namerava v državnem svetu zastopati občine spodnje Gorenjske, biti njihov glas tam, kjer se odloča o denarju in projektih, ter skrbeti, da se bodo občinski problemi, pri katerih ima prste vmes država, hitreje reševali. Eno glavnih področij svojega delovanja do konca tega leta bo usmeril v pomoč pri pripravi zakonodaje za poenostavitev sprememb občinskih prostorskih načrtov in skrajšanje časovnic njihovega sprejemanja. Med ključnimi prioritetami je naštel tudi boljšo prometno infrastrukturo, poplavno varnost ter razvoj gospodarstva in ohranjanje delovnih mest, prav tako se bo zavzemal za boljše pogoje za kmetijstvo.