Znane udeleženke četrtfinala košarkarskega EP za ženske Ljubljana

Znani so pari četrtfinala košarkarskega evropskega prvenstva za ženske. Že v soboto sta bila znana para Francija - Litva in Italija - Turčija, današnje tekme pa so dale preostala para. Pomerile se bodo Španija in Češka ter Belgija in Nemčija.***
Ključno tekmo dneva sta v skupini D v Hamburgu igrali Švedska in Španija. Na koncu so se z 78:75 po podaljšku veselile Španke, v primeru švedske zmage pa bi se ustvaril krog treh reprezentanc s po dvema zmagama.
Na večerni tekmi so Nemke namreč po pričakovanju premagale Britanke z 80:67 in potrdile drugo mesto.
V skupini C v Brnu sta si že krog pred koncem četrtfinale priigrali Češka in Belgija. Popoldanski medsebojni obračun je odločal le o prvem in drugem mestu. Na vrhu so končale Belgijke, ki so slavile z 72:60.
Večerna tekme med Črno goro in Portugalsko je le prestižnega pomena.
Na EP so v skupini B nastopale tudi Slovenke in osvojile tretje mesto v skupini. Izgubile so z Litvo (71:77) in Italijo (66:77), premagale pa Srbijo (84:69). (konec)ag/alz STA140 2025-06-22/19:48
×