V nemškem Dresdnu se je delno zrušil most Dresden
11.09.2024, 09:34
V mestu Dresden na vzhodu Nemčije se je zgodaj davi delno zrušil most čez reko Laba. V incidentu ni bil nihče poškodovan, je pa zaradi zrušenja mostu onemogočen promet po reki. Vzrok zrušenja mostu še ni znan, poročajo tuje tiskovne agencije.***
Po navedbah tamkajšnjih gasilcev je v Labo padlo okoli 100 metrov mostu Carola, ki povezuje staro mestno jedro Dresdna z drugimi deli mesta. Na prizorišče so kmalu zatem prišli gasilci, da bi preprečili zrušenje nadaljnjih delov mostu.
Zrušil se je del, na katerem sta bili tramvajska proga in območje za pešce. Del za cestna vozila ni bil prizadet. Po prvih podatkih ni bil nihče poškodovan.
Po incidentu so območje zaprli za javnost, promet po reki pa ni mogoč, je dresdenska policija sporočila na družbenem omrežju X. V delnem zrušenju mostu sta bili poškodovani tudi dve cevi za ogrevanje, zaradi česar je na območju prekinjeno daljinsko ogrevanje. (konec)mc/spo STA041 2024-09-11/09:33