Tuje tiskovne agencije o Sloveniji (24. in 25. 5.) Ljubljana

Tuje tiskovne agencije so med drugim poročale o neuspehih Primoža Rogliča na 14. in 15. etapi dirke, kjer je močno zaostal in zdrsnil na deseto mesto v skupnem seštevku. Poročale so tudi o uspehu slovenskega metalca diska Kristjana Čeha, ki je zmagal v metu diska na zagrebškem mitingu zlate serije svetovne atletike.***
Avstrijska tiskovna agencija APA je poročala o neuspehu Primoža Rogliča na 14. etapi kolesarske dirke po Italiji, s ciljem v Novi Gorici. Roglič iz ekipe Red Bull racing je na zadnjem dolgem vzponu izgubil stik z najboljšimi kolesarji in izgubil minuto in pol, so dodali.
Francoska tiskovna agencija AFP in italijanska tiskovna agencija ANSA pa sta poročali o ponovnem neuspehu Primoža Rogliča na 15. etapi kolesarske dirke po Italiji v Asagiu, v kateri je bil na začetku velik favorit. Rogliča, ki je imel zelo slab dan, so na razgibanem vzponu na Dori prehiteli vsi drugi favoriti, so dodali. Ob prihodu v cilj je imel Roglič zaostanek minute in pol za vsemi drugimi glavnimi favoriti in je v skupnem seštevku padel za pet mest.
Hrvaška tiskovna agencija pa je poročala o uspehu slovenskega metalca diska Kristijana Čeha, ki je zmagal v metu diska na mitingu zlate serije svetovne atletike v Zagrebu. V zadnji seriji je z metom dolgim 72,34 metra postavil nov rekord zagrebškega mitinga, so dodali. (konec)lam/mo STA148 2025-05-25/22:08
×