Monika Hrastnik brez finala na Poljskem Bielsko
19.05.2025, 10:43
Slovenska gorska kolesarska Monika Hrastnik je izpustila letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala v brazilski Araxi, na svoji prvi postojanki na velikem prizorišču, ki je bila na sporedu konec minulega tedna v poljski Bielsko-Biali, pa je v razredu elite v spustu izpadla v drugem krogu kvalifikacij.***
Na Poljskem je smetano pobrala Britanka Tahnee Seagrave, za njo pa sta se uvrstili Američanka Anna Newkirk in Nemka Nina Hoffmann. V skupni razvrstitvi svetovnega pokala ima Seagrave 80 točk prednosti pred drugouvrščeno Newkirk.
Slovenske moške barve v Bielsko-Biali je zastopal Maj Babačič, ki pa ni končal preizkušnje. Zmagal je Francoz Loic Bruni, drugo mesto je zasedel Irec Oisin O\'Callaghan, tretje pa Francoz Amaury Pierron. V skupnem seštevku ima Bruni 68 točk prednosti pred O\'Callaghanom.
Naslednja dirka za svetovni pokal v spustu bo 30. maja in 1. junija v francoskem v francoskem Loudenviellu, pred tem se bodo gorski kolesarji v krosu med 23. in 25. majem pomerili v češkem Novem Mestu. (konec)ad/ad STA070 2025-05-19/10:42