Košarkarji Šentjurja drugi polfinalisti pokala Spar Ljubljana
28.01.2025, 21:17
Košarkarji Šentjurja so napredovali v polfinale pokala Spar. Danes so v drugi tekmi četrtfinalnega obračuna doma premagali Hopse Polzelo s 77:70 in napredovali s skupnim izidom 149:145.***
Košarkarji Šentjurja so drugi udeleženci zaključnega turnirja pokala Spar. Prvi je pred dvema tednoma postala novomeška Krka, ki je v četrtfinalu proti Kansai Helious dobila obe tekmi.
Hopsi, sicer drugoligaška ekipa, ki je lani izpadla iz elite, so doma na Polzeli v prvi tekmi slavili s 75:72. Danes pa so bili boljši Šentjurčani in si priigrali napredovanje. Prav Krka bo v polfinalu njihov naslednji tekmec.
Na drugi strani žreba drugi tekmi še nista bili odigrani. Cedevita Olimpija je v prvi visoko premagala Ilirijo (97:80), kranjski ECE Triglav pa Hidrio iz Idrije (95:69). Druga tekma slednjih bo na sporedu 5. februarja, povratni dvoboj Cedevite Olimpije in Ilirije pa 10. februarja.
Finalni turnir najboljše četverice bo 13. in 14. februarja na Kodeljevem v Ljubljani. Tako kot lani bodo na njem okronane tudi pokalne prvakinje. Finalni par po dveh polfinalnih tekmah sestavljata ekipi Triglava in Cinkarne Celje. (konec)nem/am STA218 2025-01-28/21:16