Kallas se 50-dnevni Trumpov ultimat Rusiji zdi zelo dolgo obdobje Bruselj

Visoka zunanjepolitična predstavnica EU Kaja Kallas je danes v Bruslju pozdravila ostrejše stališče ameriškega predsednika Donalda Trumpa do Rusije. Kljub temu pa se ji zdi 50-dnevni rok, ki ga je Moskvi postavil za dosego premirja v Ukrajini, zelo dolgo obdobje.***
\"Zelo pozitivno je, da predsednik Trump zavzema močno stališče glede Rusije,\" je novinarjem pred začetkom srečanja EU-Južno sosedstvo dejala Kallas. \"Po drugi strani pa je 50 dni zelo dolgo obdobje, če vidimo, da vsak dan ubijajo nedolžne civiliste,\" je dodala.
Trump je pred tem na srečanju z generalnim sekretarjem Nata Markom Ruttejem izrazil nezadovoljstvo z Rusijo in ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom. \"Uvedli bomo zelo stroge carine, če v 50 dneh ne bo dogovora, carine blizu 100 odstotkov,\" je dejal Trump in dodal, da gre za sekundarne carine, usmerjene proti trgovinskim partnericam Rusije.
Po vrnitvi v Belo hišo januarja se je Trump začel zbliževati z ruskim predsednikom, da bi izpogajal konec vojne v Ukrajini. A diplomatski proces je po nekaj srečanjih med predstavniki Kijeva in Moskve zastal. (konec)spo/msc STA174 2025-07-14/19:34
×