Jorge Simao novi glavni trener Olimpije Ljubljana

Slovenski nogometni prvak Olimpija je danes sporočil, da je člansko moštvo dobilo novega stratega. Glavni trener zeleno-belih je postal portugalski strokovnjak Jorge Simäo. Pri delu v prestolnici mu bosta v vlogi pomočnikov pomagala Joao Correia in Fabio Nuno, s katerima je v preteklosti že sodeloval.***
Oseminštiridesetletnik v Ljubljano prihaja z bogatimi trenerskimi izkušnjami iz najmočnejše portugalske lige. V svoji karieri je doslej vodil številne domače zasedbe, nazadnje Boavisto, pred tem pa tudi Academico Viseu, Brago, Belenenses, Chaves, Santa Claro in Pacos de Ferreiro.
V tujini je kot glavni trener deloval v Savdski Arabiji (Al-Fayha) in Belgiji (Mouscron).
Kot so zapisali pri Olimpiji, njegov nogometni slog temelji na organizirani, intenzivni in moderni igri, pri kateri daje velik poudarek disciplini, delu z mladimi ter taktični prilagodljivosti.
Simao se je Olimpiji pridružil pred začetkom nove tekmovalne sezone z jasnim ciljem - obdržati zmaje na vrhu slovenskega nogometa in jih uspešno popeljati tudi na evropski oder v boju za ligo prvakov. (konec)zza/zza STA100 2025-06-13/11:38
×