Cene nafte navzgor Singapur

Cene nafte so se v današnjem azijskem trgovanju zvišale. Tudi trgovci z nafto so osredotočeni predvsem na trgovinska pogajanja ZDA in Kitajske, ki so se v ponedeljek začela v Londonu in so se zavlekla v današnji dan.***
159-litrski sod zahodnoteksaške nafte z dobavo v juliju se je v azijskem trgovanju podražil za 23 centov na 65,52 dolarja, avgustovske terminske pogodbe za nafto vrste brent pa pridobile 28 centov, tako da so bile pri 67,32 dolarja, poroča tiskovna agencija Reuters.
Washington in Peking naj bi danes nadaljevala pogajanja, katerih cilj je doseči trajnejši trgovinski dogovor. Ob uvajanju carin sta se namreč državi znašli v sporu, ki ga je še poglobil omejen kitajski izvoz redkih zemelj.
Ameriški predsednik Donald Trump je sicer ponedeljkova pogajanja med velesilama ocenil kot pozitivna. (konec)mrn/jb STA026 2025-06-10/08:43
×