Cene nafte malenkost navzdol Singapur
19.03.2025, 08:37
Cene nafte so se v današnjem azijskem trgovanju znižale. Navzdol jih je potisnila novica, da je Moskva pristala na začasno prenehanje napadov na ukrajinsko energetsko infrastrukturo.***
159-litrski sod zahodnoteksaške nafte z dobavo v aprilu se je v azijskem trgovanju pocenil za 20 centov na 66,70 dolarja, majske terminske pogodbe za nafto vrste brent pa so izgubile 19 centov, tako da so bile pri 70,37 dolarja, poroča tiskovna agencija Reuters.
Ruski predsednik Vladimir Putin je v torek pristal, da Rusija preneha napadati ukrajinsko energetsko infrastrukturo, ne pa tudi na popolno 30-dnevno ustavitev ognja, za kar se je zavzemal ameriški predsednik Donald Trump.
\"Dogovor označuje pozitiven korak k morebitni rešitvi, saj ustavitev napadov na ukrajinske energetske objekte zmanjšuje nadaljnja tveganja motenj v dobavi nafte in ohranja cene nafte pod določenim pritiskom,\" je razplet torkovega telefonskega pogovora Putina in Trumpa komentiral tržni strateg pri IG Yeap Jun Rong.
Rusija je ena največjih dobaviteljic nafte na svetu, vendar je njena proizvodnja od začetka vojne zaradi sankcij zahodnih držav upadla. Zdaj se je na trgu vnovič pričakuje v večjih količinah. (konec)mrn/jb STA035 2025-03-19/08:36