Cene nafte malenkost navzdol Singapur
17.12.2024, 08:29
Cene nafte so se v današnjem azijskem trgovanju malenkost znižale. Navzdol jih je potisnila obnovljena zaskrbljenost glede aktivnosti kitajskega gospodarstva. Trgovci s črnim zlatom so sicer v pričakovanju novic o nadaljnji denarni politiki ZDA.***
Za 159-litrski sod zahodnoteksaške nafte z dobavo v januarju je bilo treba v azijskem trgovanju odšteti 70,60 dolarja, kar je 11 centov manj kot ob koncu ponedeljkovega trgovanja. Februarske terminske pogodbe za nafto vrste brent so se pocenile za šest centov, tako da so bile pri 73,85 dolarja.
V ponedeljek so cene črnega zlata zdrsnile z večtedenskih najvišjih ravni. Znižale so se zaradi nepričakovano šibkih podatkov o zasebni potrošnji na Kitajskem, prav tako so trgovci v pričakovanju odločitve glede nadaljnjih obrestnih mer v ZDA.
Večina analitikov ocenjuje, da bo odbor za odprti trg ameriške centralne banke Federal Reserve (Fomc) po zadnjem letošnjem zasedanju, ki se začenja danes in konča v sredo z novinarsko konferenco predsednika Federal Reserve (Fed) Jeroma Powella, ponovno znižal ključno obrestno mero za 0,25 odstotne točke. (konec)mrn/mlu STA034 2024-12-17/08:28