Bublik v Halleju presenetljivo izločil Sinnerja Halle

Prvi teniški igralec svetovne lestvice Jannik Sinner je na turnirju v Halleju, enem od pripravljalnih tekmovanj na travnati podlagi pred Wimbledonom, presenetljivo klonil že v drugem krogu. Sinoči ga je premagal Rus s kazahstanskim potnim listom Aleksander Bublik.***
Sinner je v Halleju branil lansko zmago, a je doživel prvi poraz po koncu odprtega prvenstva Francije v Parizu. Bublik je zmagal s 6:3, 3:6, 6:4, za Sinnerja pa je bil poraz proti 45. igralcu lestvice ATP prvi proti tekmecu zunaj prve dvajseterice po letu 2023.
Z istim tekmecem se je južnotirolski teniški zvezdnik nedavno pomeril tudi v četrtfinalu Rolanda Garrosa in takrat slavil brez težav s 6:1, 7:5, 6:0.
\"Smo teniški igralci in seveda bi radi dobili vsak dvoboj. Ampak ta je bil nekaj posebnega, še nikoli nisem premagal številke 1 na svetu,\" je francoska tiskovna agencija AFP povzela izjavo zmagovalca Bublika.
Ključen za sinočnji uspeh je bil Bublikov odvzem servisa v tretjem nizu, po katerem je prednost zadržal do konca. \"Imel sem odličen forehand za odvzem servisa, potem pa sem le še nadaljeval. Na travi je težko, če izgubiš servis, jaz pa jih ne izgubljam prav veliko. Spravil sem ga v neugodnem položaj in zame se je dobro končalo,\" je še dodal Bublik. Njegov naslednji tekmec bo Čeh Tomaš Machač.
Manj težav in več uspeha je imel domači adut Alexander Zverev, ki je s 3:6, 6:4, 7:6 (2) premagal 46. igralca sveta Lorenza Sonega, za polfinale bo igral še z enim Italijanom Flaviem Cobollijem. (konec)tb/zza STA038 2025-06-20/08:25
×