Mojstrana – Kot so iz društva Alpe Adria Green sporočili po ogledu: »Sanacija razmer mora zagotoviti dolgoročno vzdržno, družbeno in okoljsko odgovorno upravljanje voda ter urejanje prostora. Nekritično vračanje vodotokov in objektov na vodah in ob vodi v prejšnje stanje ni sprejemljivo. Vzpostaviti je treba kompetenten in strokoven nadzor nad izvajanjem sanacije.« Zato so tudi od ministrstva za naravne vire in prostor zahtevali, da preveri ustreznost posega in potrebnih dovoljenj ter ukrepanja skladno s pooblastili.
Na pristojnem ministrstvu so povedali, da je moral investitor pridobiti naravovarstveno soglasje na podlagi zakona o ohranjanju narave. »Pogoje je pripravil Zavod RS za varstvo narave. Prav tako je moral investitor pridobiti vodno soglasje.« Na ministrstvu so dodatno pojasnili, da so na podlagi omenjenega zakona Občini Kranjska Gora izdali naravovarstveno soglasje za izgradnjo zavarovanja kanalizacijske cevi na levi brežini Save Dolinke ob regionalni cesti, dolvodno od parkirišča Topolino, ki ga je pripravilo Vodnogospodarsko podjetje Kranj. »Po pregledu vloge smo ugotovili, da se ta nanaša na sanacijo 87 metrov dolgega odseka leve brežine struge Save Dolinke, kjer trasa struge poteka v zaključku relativno blagega desnega zavoja, v katerem pa se s svojim levim bregom cesti povsem približa. Vzporedno s cesto poteka tudi kanalizacijski tlačni vod, ki je na tem delu stisnjen med regionalno cesto in strugo Save Dolinke. Nastala erozijska zajeda v levi brežini je napredovala že do te mere, da je kanalizacijski vod ponekod povsem razgaljen, njen zgornji rob pa sega že vse do jeklene varnostne ograje, ki poteka vzdolž ceste.«
Kot so še poudarili na ministrstvu, inšpekcijski nadzor nad izvrševanjem določb izvaja republiški inšpektorat za naravo in prostor. Tudi Direkcija RS za vode je v vodnem soglasju zapisala določene pogoje, med drugim, da je v času gradnje stranka dolžna zagotoviti vse potrebne varnostne ukrepe in tako organizacijo gradbišča, da bo preprečeno onesnaženje tal in voda. »Investitor mora po izgradnji brezpogojno pristojnemu upravljavcu vodotoka omogočiti dostop do vodotoka in dovoliti izvajanje vseh vzdrževalnih in sanacijskih del na vodotoku. Investitor mora na lastne stroške preurediti ali odstraniti tudi predvidene objekte, če je to potrebno zaradi ureditvenih del na vodotokih.« Kot so še poudarili na ministrstvu, pa investitor prevzame tudi vso odgovornost glede varnosti predvidenih objektov in infrastrukture pred visoko vodo.