Popolnoma obnovljena cesta, ki iz doline Draga vodi proti planini Planinca pod Begunjščico / Foto: Nik Bertoncelj
Popolnoma obnovljena cesta, ki iz doline Draga vodi proti planini Planinca pod Begunjščico / Foto: Nik Bertoncelj
Radovljica – V dolini Draga se je prejšnji teden začela obnova dveh v vodni ujmi poškodovanih mostov, v okviru popoplavne obnove na območju Občine Radovljica je v teku tudi sanacija ceste proti naselju Dobravica v Lipniški dolini. Gre za tri projekte, za katere je Državna tehnična pisarna (DTP) potrdila projektno dokumentacijo in so usklajeni z ministrstvom za naravne vire in prostor, so pojasnili na radovljiški občinski upravi in dodali, da je na območju občine v sklopu popoplavne obnove sicer skupaj predvidenih enajst projektov.
Do konca lanskega leta izvedli sanacijske ukrepe v višini 712 tisoč evrov, letos pa so poleg aktivnosti, vezanih na škodo iz avgusta 2023, izvajali tudi ukrepe za sanacijo škode, povzročene novembra istega leta. V sklopu obeh programov se je tako že izvedla sanacija vodovoda v Mošnjah, usadov na cesti za Ravnico, na cestah Globoko–Mišače ter Lancovo–Bodešče, sanacija odvodnjavanja cestnega podvoza na Črnivcu in dela makadamske ceste na Dobrčo. V zaključni fazi je še izvedba protipoplavnih in protierozijskih ukrepov pri cerkvi z mežnarijo v Kropi, so še pojasnili na občinski upravi.
Občina Radovljica, predvsem območje krajevne skupnosti Begunje, je bila v vodni ujmi pred dvema letoma med najbolj prizadetimi. Nekaj projektov obnove zato vodi tudi država; med njimi je načrtovana obnova območja parka graščine Katzenstein v Begunjah, vključno s Plečnikovim paviljonom Jožamurka, in same graščine, v kateri so prostori Psihiatrične bolnišnice Begunje, ki je v poplavah avgusta 2023 utrpela škodo, ocenjeno na več kot pet milijonov evrov.