Kulturno-zgodovinsko društvo Lonka Stara Loka po dolgih letih želi zbuditi iz spanja starološko Trnuljčico – Starološki grad, kulturni spomenik državnega pomena. / Foto: Gorazd Kavčič, arhiv Gorenjskega glasa
Kulturno-zgodovinsko društvo Lonka Stara Loka po dolgih letih želi zbuditi iz spanja starološko Trnuljčico – Starološki grad, kulturni spomenik državnega pomena. / Foto: Gorazd Kavčič, arhiv Gorenjskega glasa
Stara Loka – Kulturno-zgodovinsko društvo Lonka Stara Loka v atriju Strahlovega gradu v Stari Loki danes ob 20. uri pripravlja slovensko-argentinski glasbeni večer, s katerim se želijo pokloniti 35-letnici slovenske države. Grajski atrij bodo napolnili zvoki mladega sestava Starološki oktet in glasbene skupine Los Tilos, ki združuje mlade slovenske glasbenike iz Argentine. Tako si bodo roko podajale slovenske domoljubne pesmi in živahni argentinski ritmi. Praznični nagovor bo imela Ločanka Marija De Stupica, ki ima osebno izkušnjo treh Slovenij: zamejske, izseljenske in matične. Vstop je prost.