Bled – Pustolovski park Bled je vse od leta 2010 predstavljal dodatno turistično ponudbo na Bledu, kamor so tako domačini kot tudi turisti radi zahajali. Upravlja ga istoimensko podjetje, ki je zemljišče za izvajanje dejavnosti na vrhu hriba Straža dobilo v najem od Občine Bled.
Kot je pojasnil blejski župan Anton Mežan, je Občina Bled zaradi opozoril občanov, da se nekatere stvari ne izvajajo v skladu s sklenjeno pogodbo, pristopila k preverjanju domnev. »Občina Bled je v fazi prekinitve pogodbe z najemnikom, ker smo med drugim ugotovili, da se je dejavnost Pustolovskega parka Bled opravljala tudi zunaj območja, na katerem je to dopuščeno s prostorskimi akti,« je pojasnil župan, ob tem pa dodal, da so prav tako ugotovili razlike med veljavnim gradbenim dovoljenjem ter dejanskim stanjem. V skladu s tem so ukrepali in Pustolovskemu parku Bled prepovedali delovanje, zato je park od 19. junija dalje zaprt.
Direktor podjetja Pustolovski park Bled Andraž Koren v tem trenutku situacije še ne želi komentirati. Pojasnil nam je le, da imajo vse od začetka veljavno gradbeno dovoljenje, priznava pa, da nikoli niso pridobili uporabnega dovoljenja. Ob tem meni, da zakonodaja, ki ureja pustolovske parke, ni življenjska in bi jo bilo treba nujno prilagoditi. »Gradnje pustolovskega parka namreč ne moremo enačiti z gradnjo betonskega objekta, saj ta ne vključuje nobenega betona niti elektrifikacije, kanalov za vodo ali podobnih gradbenih elementov,« je poudaril Koren. Koren je dodal, da imajo kot odgovorni upravljavci pridobljena vsa strokovna arboristična poročila, ki izkazujejo, da so dobri gospodarji in da ne uničujejo gozda. Vsako leto izvajajo tudi strokovni pregled varnosti parka in pridobijo licenco za varno obratovanje francoskega podjetja.
Park se je zaprl tik pred vrhuncem poletja, svojih vrat pa v tej sezoni zagotovo ne bo več odprl. »Prizadevali si bomo, da vsa potrebna dovoljenja pridobimo. Kakšen pa bo končni rezultat, za zdaj ne moremo napovedati,« nam je zaupal Koren, ki je prepričan, da je park dodana vrednost Bleda. »Osnovan je bil kot zelen in družinski produkt, ki nikakor ni škodljiv za naravo, zato mi je žal, da smo z zaprtjem osiromašili turistično ponudbo kraja,« je še dodal Koren.