Anže Lanišek je lansko Planico končal z zmago na tekmi, letošnjo pa začel z zmago v kvalifikacijah. / Foto: Peter Košenina

Anže Lanišek je lansko Planico končal z zmago na tekmi, letošnjo pa začel z zmago v kvalifikacijah. / Foto: Peter Košenina

Lanišek zmagovalec kvalifikacij

V Planici jim je kljub slabi vremenski napovedi uspelo izpeljati četrtkove kvalifikacije za prvo posamično tekmo za moške. Skoraj enajst tisoč gledalcev je videlo dvojno slovensko zmago.

Rateče – Planiški program finala svetovnega pokala v smučarskih skokih za moške in ženske se je začel v sredo s preizkusom Letalnice bratov Gorišek. Najdlje je poletel Jaka Drinovec iz NSK Tržič FMG, ki je pristal pri osebnem rekordu 232 metrov. Preizkus je zaznamoval hud padec Nika Heberla (SSD Stol Žirovnica), pri katerem je utrpel pretres možganov, a je k sreči že v domači oskrbi in brez večjih poškodb.

Dan kasneje so bile v dolini pod Poncami kvalifikacije za petkovo popoldansko tekmo skakalcev, predzadnjo posamično v letošnji sezoni svetovnega pokala v smučarskih skokih. Dobil jih je Anže Lanišek, ki je v slabših vremenskih razmerah doskočil pri 221 metrih in oblekel rdečo majico vodilnega v seštevku Planica 7. Najdaljši je bil z 234,5 metra Domen Prevc, ki je kvalifikacije končal na drugem mestu. Tretji je bil Avstrijec Stephan Embacher. Izmed osmerice Slovencev so se na tekmo uvrstili še Timi Zajc, Rok Oblak in Žak Mogel.

Petkov program naj bi se začel predvidoma že dopoldne s treningom za ženske, popoldne pa je v programu moška posamična tekma z začetkom prve serije ob 15. uri. Vremenska napoved ni obetavna.