Slovenska košarkarska reprezentanca je v soboto klonila proti grški izbrani vrsti. / Foto: Anže Malovrh / Sta

Ključne so bile prve minute tekme

Slovenski košarkarji so v soboto morali priznati premoč grški izbrani vrsti in se posloviti od sanj o nastopu na olimpijskih igrah. Gostitelji turnirja so slavili s 96 : 68.

Pirej – Po porazu s Hrvati in zmagi nad Novo Zelandijo je Slovenija v soboto z Grki izgubila. Slovenija je bila proti favorizirani domači zasedbi brez pravih možnosti za uspeh. Grki so že v začetku povedli s 13 : 0 in nato nepopustljivo predstavo nadaljevali vse do sredine druge četrtine, ko so prišli do najvišje prednosti v prvem polčasu – 42 : 19. V drugi četrtini so Slovenci zaigrali nekoliko bolje in ob 14 točkah zaostanka ob polčasu je upanje na preobrat še obstajalo, a je hitro splahnelo, ko je Grčija z nizom trojk znova prišla do 22 točk prednosti – 58 : 36. Slovenci kljub visoki razliki v točkah niso obupali. Selektor Aleksander Sekulić je poskusil z vsemi dvanajstimi igralci, vendar zgolj dva razpoložena košarkarja v napadu – ob Luki Dončiću je dobro igro prikazal še novinec v slovenski ekipi Američan Josh Nebo – nista bila dovolj, da bi zaostanek zmanjšala na dosegljivo razliko. Slovenija se v drugem polčasu ni spustila pod 16 točk zaostanka, sredi zadnje četrtine, ko se je razlika povzpela čez trideset točk, pa je bilo jasno, da tekme ne more več dobiti. Dončić je zbral 21 točk (met 7 : 14, trojke 5 : 9), sedem skokov in pet podaj ter imel deset izgubljenih žog. »Za mano je dolga in naporna sezona, priznam, da sem zelo utrujen. Zavedam se, da bi lahko v drugačnem stanju dal več od sebe. Zdaj me čaka zaslužen počitek, naslednje leto pa nova reprezentančna akcija na evropskem prvenstvu,« je po koncu tekme povedal kapetan Slovenije Luka Dončić. Na olimpijski turnir se je z nedeljsko zmago (80 : 69) proti Hrvaški uvrstila Grčija.