V zadnjem letu dni so pregledali 38.991 prijav za rekorde, skozi sito se jih je prebilo 4964, v knjigo pa je vključen izbor teh, in sicer 2697 rekordov, med katerimi jih je več kot osemdeset odstotkov novih ali izboljšanih.
Letošnja izdaja ima nekaj vodilnih tem. Prva, vesolje, je vidna že na naslovnici, druga je raznolikost in vključenost, tretja zaznamuje 150. obletnico izida romana Julesa Verna V osemdesetih dneh okoli sveta. Druge »misije« v knjigi potekajo drugje, na trdnih tleh našega planeta: Življenje na Zemlji, Človeško telo, Izredni podvigi, Epsko inženirstvo, Razvedrilo, Sodobni svet in Šport. Letos se vrača tudi kategorija Mladi uspešneži. Gre za rekorderje, stare 15 let ali manj, ki so s svojimi dosežki že pustili pomemben pečat. Med tokrat uvrščenimi je na primer tudi prvak iz igranja tetrisa. Vse časti si zasluži tudi osem novih članov Guinnessove Dvorane slavnih, obudili so tudi rubriko Od blizu. Te strani v slogu plakatov prikažejo veličino rekorda tako, da ga postavijo ob prepoznaven predmet ali stavbo. Kako velik je sinji kit, največja žival vseh časov? Kako visoko se vije najvišje panoramsko kolo? Koliko mesa pridela največji pridelovalec govedine? Oblikovalci knjige so odgovore prikazali tako, da so sinjega kita postavili na sredino natrpane ulice v Londonu, panoramsko kolo ob Veliko piramido v Egiptu ter orjaški hamburger nabodli na Washingtonov obelisk.
Letos je tudi cel kup dodatnih vsebin objavljenih na spletu. Kjer koli v knjigi boste opazili dva astronavta, ki nosita kodo QR, to lahko skenirate z mobilnikom in že se boste znašli med posnetki na TikToku, objavami na Facebooku, zgodbami na Instagramu in članki na spletu.
Slovenci imamo vsako leto lepo število novih Guinnessovih rekordov. Tokrat med njimi najdemo na primer Predjamski grad kot največji jamski grad, največjo količino bograča, Janjo Garnbret (najtežji t. i. flash vzpon pri ženskah), Štirje kovači so se zapisali v knjigo kot najstarejši neprekinjeno delujoči narodno-zabavni ansambel, Primož Roglič z največ zaporednimi zmagami na španski dirki Vuelta v septembru 2021. Med gorenjskimi izjemnimi dosežki pa se je v Guinnessovo knjigo rekordov vpisala največja matica na svetu (3,6 × 4,16 × 2 m), ki jo je izdelalo podjetje Matica MB iz Komende in si jo lahko v poslovni coni v Komendi tudi ogledate.