Komunala lani z dobičkom

Javno podjetje Komunala Kranjska Gora je lani poslovalo z dobičkom, zaradi povečanih potreb so decembra na novo zaposlili tri delavce, letos jih bodo še pet.

Pooblaščenemu zbiralcu biološko razgradljivih odpadkov so oddali 112 ton bioloških odpadkov iz gospodinjstev, na pokopališčih v občini pa je bilo ločeno zbranih nekaj več kot 11 ton odpadnih nagrobnih sveč.

Kranjska Gora – Kranjskogorski občinski svet je na nedavni seji obravnaval poročilo od delu javnega podjetja Komunala Kranjska Gora. Družba je poslovno leto zaključila s čistim dobičkom v višini 127.700 evrov, je svetnikom pojasnil direktor Blaž Knific. »V primerjavi z lanskim letom smo predvsem zaradi celoletnega izvajanja dejavnosti odvajanja in čiščenja odpadne vode in izvajanja dodatnih storitev za občino ustvarili za 39 odstotkov več prihodkov. Stroški blaga, materiala in storitev so v primerjavi z lanskim letom višji za 55 odstotkov, stroški dela pa so se povečali za 16,5 odstotka.

Za skoraj petsto tisoč kubičnih metrov, to je za nekaj manj kot štiri odstotke, se je povečala prodaja pitne vode. »Naš osnovni cilj je, da občanom zagotovimo zadostno količino zdravstveno ustrezne pitne vode brez obdelave in dodajanja kemijskih sredstev. V letu 2017 je bilo vzetih 149 vzorcev za potrebe mikrobioloških preiskav in kemijskih analiz ter opravljenih še 17 mikrobioloških hitrih testiranj vode in fizikalno-kemijskih meritev, ki služijo kot hiter kazalnik eventualnih sprememb kvalitete vode. Iz prejetih analiz je razvidno, da je pitna voda iz javnega vodovoda zdravstveno ustrezna in s tem ni posredne nevarnosti za zdravje odjemalcev ob uporabi pitne vode,« je poudaril Knific.

Povečala pa se je tudi količina ostankov komunalnih odpadkov, pripeljanih na odlagališče Mala Mežakla. »Na odlagališče Mala Mežakla smo pripeljali 1.573 ton odpadkov. Z zbiralnic in z ekološkimi vrečami smo zbrali 726 ton ločenih frakcij, kar je 21 odstotkov več kot lani.« Pooblaščenemu zbiralcu biološko razgradljivih odpadkov so oddali 112 ton bioloških odpadkov iz gospodinjstev, kar je enako kot v lanskem letu. Na pokopališčih v občini pa je bilo ločeno zbranih nekaj več kot 11 ton odpadnih nagrobnih sveč, ki so jih oddali pooblaščenemu zbiralcu.

Občina Kranjska Gora je sicer konce lanskega leta kupila 320 zabojnikov za zbiranje embalaže, ki so jih v začetku leta razdelili v brezplačni najem občanom. Na ta način želijo zmanjšati uporabo plastičnih vrečk, ki je bila za te namene v veljavi doslej.

Kot je v svojem poročilu še poudaril direktor Knific, je občina lani na območju Bezja in trgovskega centra v Kranjski Gori zgradila meteorno kanalizacijo in na ta način pripomogla, da se meteorne vode ne iztekajo več v fekalno kanalizacijo ter posledično na čistilno napravo. »Na kanalizacijskem sistemu smo redno preventivno čistili črpališča. S kamero je bilo pregledanih tudi precej cevovodov. Čistilna naprava je delovala nemoteno celo leto.«

Sicer pa je občinski svet na seji potrdil tudi spremembo organizacijske sheme javnega podjetja, po kateri bo Komunala Kranjska Gora lahko zaposlila dodatnih pet delavcev. Ti bodo zagotovili nemoteno izvajanje del na področju vzdrževanja cest in javnih površin.

Oddajte svoj komentar

Kranj 5°

oblačno
vlažnost: 96 %
veter: JZ, hitrost: 11 km/h

4/7

torek

1/11

sreda

-2/6

četrtek

Vremenska napoved

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

RAZSTAVE / Jesenice, 21. november 2023

Fotografska Poslastica

PREDAVANJA / Naklo, 21. november 2023

Kamino – Dom tisočerih čudes

DELAVNICE / Gorenjska, 22. november 2023

Ustvarjalna in zdravstvena delavnica, umovadba

PRIREDITVE / Škofja Loka, 23. november 2023

Orglice v Škofji Loki

FILM / Žiri, 23. november 2023

Projekcija filma o Vlastu Kopaču

IZLETI / Kranj, 23. november 2023

Izlet DU Kranj

DELAVNICE / Gorenjska, 24. november 2023

Ustvarjalna in zdravstvena delavnica, umovadba

GLASBA / Tržič, 24. november 2023

Koncert FS Karavanke

 

 
 

 

 
 
 

Oblaki prahu zaradi napake v jeklarni / 19:35, 19. november

Deželan, industrija je prišla v naselje in ne naselje k industriji. Obrate na Belškem polju so zgradili v 80. letih 20. stoletja in s tem od...

Oblaki prahu zaradi napake v jeklarni / 10:17, 14. november

Je pa tudi res, da so si delavci železarne zgradili svoje domove blizu in daleč same železarne. Enako se je dogajalo tudi z gradnjo po strug...

Kolesarski sistem čez zimo zaprt v šestih občinah / 20:20, 11. november

Nič ne bi bilo narobe, če bi za kolesa naredili nadstreške. Pa pri načrtovanju nadstreškov naj računajo na močnejše vetrove, katerih je iz leta v leto več.

Planinko reševali vso noč / 20:13, 11. november

Prepričan sem, da bi taka reševanja morali rešenim zaračunati v kolikor nimajo sklenjenega zavarovanja. Mi smo v takih in podobnih situacija...

Označevanje slovenskega izvora mesa na računih / 20:06, 11. november

Za mene je bolj pomembno, da je poreklo zapisano na etiketi v hladilnici, kot pa na računu. Ko si ogleduješ meso, da veš kaj boš dal v košar...

Mobilni alarm s Koroške Bele na kamniški plaz / 19:56, 11. november

Smo res tako revna država, da imamo za uporabo na nevarnih plaziščih le en mobilni alarm? Če smo, bi za še kakšnega, kaj prispevala cerkev, ...

Oblaki prahu zaradi napake v jeklarni / 12:31, 11. november

Umazana industrija ne sidi na Gorenjsko. SIJ mora počasi začeti razmišljati o selitvi proizvodnji v druge države.