V Gorenji vasi so v sklopu projekta (NAD)gradimo ponudbo Škofjeloškega uredili Rekreacijsko središče Log. / Foto: Mateja Rant

Občine obogatile ponudbo Škofjeloškega

Ob zaključku projekta (NAD)gradimo ponudbo Škofjeloškega so v torek v Gorenji vasi predstavili štiri manjše naložbe, s katerimi so v občinah na Škofjeloškem nadgradili obstoječe produkte oziroma storitve.

Gorenja vas – Pri projektu (NAD)gradimo ponudbo Škofjeloškega se je pod okriljem Razvojne agencije Sora (RAS) povezalo pet partnerjev – Lokalna akcijska skupina (LAS) loškega pogorja in vse štiri občine na Škofjeloškem. Po besedah Špele Stanonik iz LAS loškega pogorja je bil projekt vreden slabih 250 tisoč evrov, a se je zaradi inflacije precej podražil. Tako so se stroški občin povečali, znesek sofinanciranja Evropskega sklada za regionalni razvoj pa je ostal nespremenjen, in sicer v višini 125 tisoč evrov.

Skozi štiri manjše naložbe so nadgradili ponudbo na škofjeloškem območju tako za lokalne prebivalce kot turiste, je pojasnil direktor RAS Gašper Kleč. V Gorenji vasi so uredili Rekreacijsko središče Log, v Škofji Loki so postavili dve dodatni postaji za izposojo koles, v Železnikih urejajo tržnico, v Žireh pa so v Športno-rekreacijskem centru Pustotnik poskrbeli za postajališče za avtodome. Župan Občine Gorenja vas - Poljane Milan Čadež je poudaril, da Rekreacijsko središče Log pomembno dopolnjuje njihovo turistično infrastrukturo, za katero se v zadnjem desetletju precej trudijo in v katero so vložili tudi veliko lastnih sredstev. Novo Rekreacijsko središče Log sestavljata okrasni ribnik in telovadnica v naravi, okrog katerih so urejene lesene potke.

V Škofji Loki so po besedah Irene Studen dopolnili sistem za izposojo koles, in sicer so v okviru projekta uredili dve dodatni postajališči. Na postajališču Štemarje pri škofjeloški avtobusni postaji so postavili 15 zaklepnih mest, na voljo so tudi tri navadna kolesa in dve električni. Na postajališču Puštal pa je deset zaklepnih mest, tudi tu je na voljo pet koles, od tega dve električni. »Zaklepna mesta so kompatibilna z nekaterimi drugimi po Gorenjski.«

V Železnikih v sklopu projekta urejajo prostor za potrebe nove tržnice. Kot je pojasnil podžupan Tomaž Demšar, so že postavili zabojnik s skladiščem in prostorom za odpadke, v prihodnjem letu pa imajo v načrtu še postavitev spremljevalnih objektov. »V prvi vrsti želimo zagotoviti ustrezne pogoje za prodajalce, obenem pa bo tržnica tudi prostor druženja.«

V Žireh pa so konec aprila končali urejanje postajališča za avtodome, ki omogoča postanek in prenočevanje štirim avtodomom hkrati, je razložil Gregor Mlinar iz Občine Žiri. Zagotovili so jim možnost priključka na elektriko in izpust fekalij, postavili so še stebriček za pitno vodo. V prihodnje bi na tem območju želeli urediti še kolesarski poligon, je dodal Mlinar.