Ana Lanišek stopnjuje formo pred poletno sezono. / Foto: Damijan Rifl

Uspeh Ane Lanišek

Kamnik – V soboto se je v Mariboru s finalnimi dvoboji zaključilo člansko državno prvenstvo v tenisu. V ženski konkurenci je naslov osvojila domačinka Petja Drame, ki je s 6 : 2, 2 : 6, 7 : 5 ugnala Kamničanko Ano Lanišek.

Podprvakinja – sicer članica TK Domžale – je do finala tekmicam oddala zgolj šest iger, zelo blizu zmagi pa je bila tudi proti prvi nosilki turnirja. V odločilnem nizu je vodila s 5 : 4, od prestižnega naslova sta jo ločili zgolj dve točki. »Z igro sem zadovoljna, iz meseca v mesec napredujem,« nam je dan po prvenstvu v domačem Kamniku zaupala varovanka trenerja Urbana Čevke. 18-letnico, aktualno zimsko mladinsko državno prvakinjo, konec meseca čaka še državno prvenstvo v tej kategoriji.

Med 29. majem in 2. junijem ga bo gostil kranjski Triglav, ki je v soboto prav tako imel finalista. V moški kategoriji je Ljubljančan Matic Dimic, ki nastopa za kranjski klub, z rezultatom 2 : 1 v nizih izgubil proti Mihu Vetrihu (TK Slovenj Gradec).