Kaja Kerec / Foto: arhiv organizatorja

Posegli po odličjih

V Brainobrain Slovenija so po dolgem času letos spet v živo, ne po spletu, pripravili državno tekmovanje v hitrem računanju na abak Brainobrainfest 2023.

Tekmovanje, ki je konec aprila potekalo v Ljubljani, je bilo za Brainobrain Kranj zelo uspešno, je zadovoljna Maja Korošak iz Brainobrain Kranj. Kar deset njihovih tekmovalcev je poseglo po odličjih, pri čemer sta Kaja Kerec iz Zgornje Besnice in Jakob Uranič iz Kranja dosegla najvišje priznanje champion in osvojila pokal. Tekmovanja se je sicer udeležilo več kot 460 tekmovalcev iz vse Slovenije oziroma iz 16 slovenskih centrov: Kranja, Ljubljane, Celja, Maribora, Novega mesta, Krškega, Kopra, Murske Sobote, Slovenj Gradca, Dola pri Ljubljani, Ptuja, Nove Gorice, Trbovelj, Litije, Črnomlja in Velenja. Tekmovali so v hitrostnem računanju na abak in mentalno, je razložila Maja Korošak.

Poleg Kaje Kerec in Jakoba Uraniča si je odličja prislužilo še osem tekmovalcev iz Brainobrain Kranj. Zlate medalje so osvojili Neža Rant in Nai Rašić iz Škofje Loke ter Urh Vrtnik iz Cerkelj, srebrne medalje pa Žan Rant iz Škofje Loke, Rei Mramor in Žan Sodja iz Kranja ter Jakob in David Čebulj iz Cerkelj. »Omenjeni tekmovalci vsak dan trenirajo računanje na abak in s tem krepijo koncentracijo, vizualizacijo, spomin in vztrajnost ter razvijajo kreativnost in motivacijo,« jih je pohvalila Maja Korošak. Letošnji Brainobrainfest je sicer potekal pod geslom: Go for it. No matter how it ends, it was an experience, kar bi lahko prevedli kot: Dajmo. Ni važno, kako se konča, pomembna je izkušnja. »Program Brainobrain je mednarodna franšiza, zato delno poteka tudi v angleščini. S tem motom smo želeli poudariti, da ne gre za tekmovanje drug z drugim, pač pa tekmovanje s samim seboj – dati v določenem trenutku vse od sebe.« S svojim obiskom je udeležence tekmovanja počastila tudi indijska veleposlanica v Sloveniji Namrata S. Kumar, saj se je množično gibanje, ki širi pridobivanje znanja in veščin, pred dvajsetimi leti začelo prav v Indiji, je spomnila Maja Korošak. »Veleposlanica je pohvalila tudi Brainobrain Slovenija, ki je od leta 2014 razvil 16 centrov brainobrain in ga danes obiskuje okoli 900 otrok.« S svojim nastopom pa je otroke navdušil še igralec Nik Škrlec, ki je tudi državni prvak v pomnjenju in rekorder v recitiranju števila pi.