Zmagovalka Pokala Slovenija 2023 v kategoriji članice je bila Julija Lovrenčič iz DK Labod Bled. / Foto: Tina Dokl

Na Bledu tekmovanje v umetnostnem drsanju

Bled je minuli konec tedna gostil tekmovanje v umetnostnem drsanju Pokal Slovenije 2023, na katerem je sodelovalo 140 umetnostnih drsalcev in drsalk iz vseh petih slovenskih klubov: DK Labod Bled, DK Celje, DK Jesenice, DK Kranj in DKK Stanko Bloudek Ljubljana.

Bled – Letošnji organizator Pokala Slovenije, ki je poleg državnega prvenstva največje in najpomembnejše tekmovanje za slovenske umetnostne drsalce, je bil Drsalni klub Labod Bled. Kot je pojasnila njihova predsednica Tadeja Omovšek, je bil pokal že lani na Bledu, letos pa so organizacijo prevzeli namesto ljubljanskega kluba, ki ima marca običajno zaseden led.

Drsalci se tokrat niso potegovali le za individualne naslove, temveč tudi za skupen naziv najboljšega drsalnega kluba v državi. »Umetnostno drsanje se po celem svetu izredno hitro razvija, elementi, kot so trojni skoki in piruete najvišje težavnosti, so vedno zahtevnejši, in če smo še pred petimi leti gledali samo tuje drsalce, ki so izvajali težje elemente, smo jih tokrat lahko videli tudi pri slovenskih drsalcih,« je povedala Omovškova.

Zmagovalka Pokala Slovenije 2023 v kategoriji članic je bila 16-letna Julija Lovrenčič, ki je ena najperspektivnejših slovenskih umetnostnih drsalk in tudi državna prvakinja za leto 2023 v kategoriji mladink. Od vsega začetka trenira v blejskem drsalnem klubu, zadnji dve leti pod okriljem trenerjev Melite Čelesnik in Mateja Gregorca. Glede na to, da je bila še pred enim mesecem poškodovana, je bila s tokratnim nastopom zadovoljna. »Naredila sem najbolj optimalen program, kar se je dalo,« je povedala mlada drsalka, katere cilj in želja je uvrstitev na naslednje olimpijske igre. V doseganje vrhunskih rezultatov vloži ogromno energije, truda in časa, kar ob obiskovanju gimnazije zahteva veliko usklajevanja in odrekanja, je še povedala Julija Lovrenčič.

Med članicami je bila druga Manca Krmelj iz jeseniškega kluba, tretja pa Lana Omovšek iz blejskega kluba. V moški članski konkurenci je bil en sam tekmovalec, in sicer David Sedej iz DKK Stanko Bloudek Ljubljana, ki si je tako prislužil zmago v članski kategoriji Pokala Slovenije 2023. »Moj cilj je bil tokrat izvedba trojnega aksla, kar mi je uspelo,« je povedal Sedej.

DK Labod Bled je bil nagrajen tudi s članskim pokalom 2023, v kategoriji mladinski pokal pa je zasedel tretje mesto.