Zmagovalca Ivan Peshovski in Aja Kozinc / Foto: Nik Bertoncelj

Za uvod tekači na Jesenicah

V soboto je na Jesenicah, na Stari Savi, potekal že 15. Pomladni tek, ki šteje za tekmovanje Gorenjska, moj planet. Dobili smo dva nova zmagovalca, to sta postala Ivan Peshovski in Aja Kozinc.

Jesenice – V soboto je potekala ena izmed prvih rekreativnih tekaških prireditev, tradicionalni jeseniški Pomladni tek, ki ga organizira Zavod za šport Jesenice.

Tekaško dopoldne so tudi letos odprli mladi tekači. Na šeststometrski krog se jih je v soboto samostojno ali skupaj s starši podalo več kot petsto, zmagovalci so bili vsi, ki so pretekli vsaj en krog. Ob koncu je bilo lepo videti nasmejane otroke z medaljami okrog vratu in zasluženo kremno rezino. Glavni namen organizatorja, da mlade spodbudi h gibanju, je bil dosežen.

Za čas so se »udarili« ob 11. uri, ko se je začel Pomladni tek. Desetkilometrsko progo s startom in ciljem na Stari Savi je preteklo 96 moških in 33 žensk. Glede na lansko leto se je število močno povečalo, saj je Pomladni tek spet v sklopu osmih tekov Gorenjska, moj planet. Letos smo spet dobili dva nova zmagovalca, kar tekmovanju daje še večjo prepoznavnost. V moški absolutni konkurenci je s časom 32:50,9 slavil Ivan Peshovski, drugi je bil Klemen Šuligoj (33:20,4), tretji pa Matevž Nunar (33:48,4). Pri ženskah je bila v absolutni konkurenci najhitrejša Aja Kozinc (41:19,5), druga je bila Karin Rotar (43:33,8), tretja pa Tjaša Žnidar (44:09,9).

Ta konec tedna je že druga tekma v sklopu Gorenjska, moj planet, in sicer v soboto v Tržiču (Tek po ulicah Tržiča). Sledijo še: Tek Petra Levca (22. april, Trzin), Mošenjski tek (10. junij, Mošnje), Radolška 10ka (23. junij, Radovljica), Kranjskogorska 10ka (15. avgust, Kranjska Gora), Lubnik trail (7. oktober, Škofja Loka), Miklavžev tek (3. december, Snovik).