Na smučišču Kozji hrbet nad Bohinjsko Bistrico je dovolj snega, da vlečnica še vedno lahko obratuje vsak dan.

Živahno na priljubljenem smučišču

Žičnica Kozji hrbet, nekoč del Koble nad Bohinjsko Bistrico, v veliko veselje obiskovalcev in domačih smučarjev obratuje vsak dan, tudi zvečer.

Bohinjska Bistrica – Na smučišču Kozji hrbet, ki je del nekdanjega že pred leti opuščenega smučišča Kobla nad Bohinjsko Bistrico, je, vse odkar je konec januarja vendarle zapadel prvi letošnji sneg, zelo živahno. Žičnica obratuje vsak dan med 9. in 16. uro, na voljo je tudi nočna smuka. Kot pravijo žičničarji, je snega dovolj še za nekaj tednov smuke.

»Posebno med zimskimi počitnicami je bilo smučišče lepo obiskano, prihajali so tako turisti kot številni domači otroci in mladina, vsak dan smo našteli kar okoli dvesto smučarjev in še dodatnih petdeset zvečer,« je povedal predsednik Turističnega društva Bohinj Boštjan Mencinger, zadovoljen, da je bil obisk še boljši kot lani, ko so Kozji hrbet po dobrem desetletju, kar Kobla ne obratuje več, spet zagnali.

Kot pravi Mencinger, jim je žal, da snega ni bilo med novoletnimi prazniki, ugotavlja pa tudi, da med pravkar končanimi zimskimi počitnicami nastanitvene kapacitete v Bohinju niso bile povsem napolnjene. »Slovenci očitno pozimi ne hodijo tako radi v Bohinj; zanimivo je, da bodo, kot kaže, kapacitete v prihodnjih dveh tednih bolj polne, kot so bile v času počitnic,« je še povedal.

Kljub temu bohinjski turizem seveda pozdravlja obratovanje obeh manjših smučišč v destinaciji – smučišče Senožeta v Srednji vasi trenutno obratuje ob koncih tedna.

Trenutni upravljavec vlečnice Kozji hrbet, ki omogoča smuko po 440 metrov dolgi progi neposredno nad Bohinjsko Bistrico, je podjetje 2864 Bohinj, ki je pred dvema letoma pridobilo koncesijo za upravljanje in napravo usposobilo za obratovanje. Poskusi oživitve celotnega smučišča Kobla pa se sicer vlečejo že več kot desetletje, kolikor trajajo prizadevanja za vzpostavitev smučarskega središča 2864, poimenovanega po nadmorski višini Triglava. Sprva zelo obsežen projekt so v zadnjih letih zmanjšali, tako da se za zdaj osredotočajo na oživitev območja Koble, kjer nameravajo posodobiti zastarele naprave in tako z dvema novima kabinskima žičnicama in tremi vlečnicami Koblo oziroma smučišče 2864 znova spraviti v pogon, a so postopki dolgotrajni.

Na Kobli sicer želijo razvijati tako zimsko kot poletno sezono. Ob žičniških napravah je načrtovana tudi spremljevalna infrastruktura za gostinsko ponudbo, šolo smučanja in izposojo smučarske ter kolesarske opreme. Celotna investicija je ocenjena na okoli trideset milijonov evrov. Ko bo oživitev Koble uresničena, pa se bodo lahko lotili tudi morebitnih načrtov nadaljnje širitve smučišča in povezave s Soriško planino.