Eva Urevc je lahko nasmejana. V letošnji sezoni je v teku na razdalji ogromno napredovala. / Foto: Gorazd Kavčič

Odlična na razdalji

Gorjanka Eva Urevc na novoletni tekaški turneji potrjuje dobro pripravljenost.

Kranj – Smučarski tekači so se iz Oberstdorfa preselili v Val di Fiemme v Italiji, kjer bodo od danes do nedelje še tri etape novoletne tekaške turneje. Na njej odlično nastopa Eva Urevc, ki je bila do letošnje sezone v prvi vrsti sprinterka. Gorjanka na razdalji izboljšuje svoje osebne mejnike.

V torek je na tretji tekmi 17. Tour de Skija na deset kilometrov s posamičnim startom v klasičnem koraku prvič v karieri končala v prvi deseterici, bila je deveta. Zelo dobro je tekla še ena Gorjanka, Anja Mandeljc, ki je osvojila 27. mesto. Glavni trener Ola Vigen Hattestad je bil razumljivo zadovoljen. »Verjamem v naša dekleta, v našo ekipo. Današnja dosežka sta za nas izjemna. Zelo dobra tehnika, tempiranje, smuči, zares zelo dober dan za nas,« je dejal Norvežan. V slovenski ekipi so bili veseli tudi v sredo, ko so tekači glede na zaostanek z dneva prej startali na dvajset kilometrov v prosti tehniki. To je bila najdaljša preizkušnja letošnjega Tour de Skija. Eva Urevc je še izboljšala dosežek in v cilj pritekla na sedmem mestu, v skupnem seštevku turneje je 17. Anja Mandeljc je napredovala na 25. mesto in je skupno 31.

Danes tekače čaka sprint v klasični tehniki, jutri skupinski start na 15 kilometrov prav tako v klasični tehniki, v nedeljo pa zahteven zaključni vzpon v prosti tehniki v dolžini devet kilometrov.