Nekdanja ravnatelja Srečko Toman in Zlata Rejc z Borisom Černilcem iz Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo in Borisom Mohoričem, trenutnim ravnateljem / Foto: Tina Dokl

Dolga tradicija poučevanja v Radovljici

Osnovna šola Antona Tomaža Linharta Radovljica je prejšnji teden zaznamovala šestdeset let poimenovanja šole po Antonu Tomažu Linhartu in petdesetletnico stavbe. Pripravili so dvourni program, v katerem se je zvrstilo veliko nastopajočih.

Radovljica – V počastitev dveh pomembnih obletnic, 60. obletnice poimenovanja šole po Antonu Tomažu Linhartu in 50 let, odkar pouk poteka v stavbi Osnovne šole (OŠ) Antona Tomaža Linharta, so zaposleni, učenci in nekdanji učenci radovljiške osnovne šole v četrtek, 1. decembra, pripravili prav poseben program. Kot je v uvodu pojasnil ravnatelj šole Boris Mohorič, poučevanje v radovljiškem koncu traja že več kot 260 let, saj se je takrat začelo učenje Linharta. »Tako poimenovanje po Linhartu kot tudi izgradnja te ogromne stavbe sta nam v veliko čast. Poučevanje ima v teh krajih že zelo dolgo tradicijo in ponosen sem, da sem del te dolge tradicije lahko tudi jaz. Ponosen sem tudi na vse učence, tako trenutne kot tudi nekdanje, ki so zelo uspešni v nadaljnjem šolanju in življenju,« je izrazil Mohorič. Pozdravni govor je imel tudi župan Občine Radovljica Ciril Globočnik ter Boris Černilec iz Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo, ki je opozoril na to, da je dobro sodelovanje staršev, otrok, šolskega vodstva ter lokalnega okolja gonilna sila vsega šolskega napredka.

Zbor z osemdesetimi učenci

Pester program radovljiške OŠ je s šolsko himno začel otroški pevski zbor, ki je obsegal kar osemdeset učencev 3., 4. in 5. razredov. Obiskovalcev polna šolska avla je tako že na samem začetku pokala od ganjenosti, navdušenja ter prešernega vzdušja. Poleg otroškega pevskega zbora so se z različnimi glasbenimi točkami predstavili tudi mladinski ter učiteljski pevski zbor, šolski orkester pod vodstvom Andreje Šolar, nekdanja učenka Maša Bogataj, mati in hči Mateja in Ema Blumauer, vnukinja pokojnega Slavka Avsenika Monika Avsenik ter pevka Nataša Artiček.

Za salve smeha je poskrbel skeč učiteljev in učencev, ki so stopili v čevlje drug drugega in prikazali, kako poteka tipičen zadnji šolski dan. Gledališka dejavnost na šoli živi skozi dramsko skupino Linhartovi čuki. Pred 35 leti je mentorica dramskega krožka Mira Stušek s skupino nadarjenih igralcev uprizorila predstavo Svetlane Makarovič Čuk na palici in v okviru prireditve so trije člani takratne zasedbe predstavili svoje vloge. Profesionalni igralki Manca Ogorevc in Sabina Kogovšek ter glasbenik Blaž Trček so se tako ponovno prelevili v osnovnošolske gledališčnike ter obiskovalcem postregli z glasbeno obarvano predstavo. Nekaj nekdanjim učencem se prireditve zaradi neodložljivih obveznosti ni uspelo udeležiti, so pa svoje pozdrave poslali virtualno. To sta bila Simona Vodopivec Franko ter Saša Avsenik, svoj košček pa je mozaiku nekdanjih radovljiških učencev v obliki zabavnega poročanja Jureta Bidone s terena dodal tudi Petja Kogovšek, ustvarjalec Zjutranje kronike na Radio 1.