Igro so predstavili Gregor Podkrižnik, Alenka Juvan in Zora Torkar. / Foto: Aleš Senožetnik

Lov na Maistrove zaklade

V Kamniku želijo Rudolfa Maistra obiskovalcem približati tudi s pomočjo geolova – igre, ki ima milijone navdušencev po vsem svetu.

V igri se spoznamo tako z življenjem in delom Rudolfa Maistra kot s kraji, ki jih obiščemo.

Kamnik – Geolov oziroma geocaching je igra, v kateri lahko s pomočjo natančno določenih koordinat najdemo zaklade, ki so skriti po različnih koncih sveta. Milijoni igralcev na ta način odkrivajo znane in manj znane kraje in z njimi povezane zgodbe v svoji okolici, drugi pa so zaradi tega pripravljeni odpotovati celo na drug konec sveta.

Geolovu so se pridružili tudi v Medobčinskem muzeju Kamnik, kjer so s pomočjo Slovenskega geocaching kluba ter več društvi, muzeji, knjižnicami in drugimi organizacijami vzpostavili geolov Maister na poti. Gre za 15 točk – zakladov po vsej Sloveniji, ki čakajo na igralce, da jih odkrijejo. »Gre za nekoliko drugačen način privabljanja obiskovalcev, ki se skozi igro lahko na zabaven način seznanijo z morda manj znano dediščino,« je povedala direktorica kamniškega muzeja Zora Torkar.

Igro je podrobneje predstavil Gregor Podkrižnik iz Slovenskega geocaching kluba. Vsak igralec informacije o igri najde na spletni strani geocaching.com, ko pa najde zaklad, se vpiše tudi v priloženo vpisno knjižico. »Igra je zanimiva tudi s turističnega vidika, saj deluje kot nekakšen turistični vodnik. V svetu je označenih že tri milijone različnih lokacij, okoli šest tisoč tudi v Sloveniji,« je o igri, ki ima vedno več privržencev tudi pri nas, povedal Podkrižnik.

»Z geolovom smo želeli nadgraditi Maistrovo virtualno pot, ki smo jo javnosti predstavili lani,« pa je dodala Alenka Juvan, ki je na kratko predstavila tudi nekaj zanimivejših lokacij, po katerih nas popelje igra, s katero se pobližje spoznamo tako z življenjem in delom Rudolfa Maistra kot s kraji, ki jih obiščemo.