Prvi poraz Jeseničanov v novi sezoni

Jesenice – Hokejisti kluba SIJ Acroni Jesenice so v soboto doživeli prvi poraz v novi sezoni Alpske hokejske lige. Na gostovanju pri Unterland Cavaliers, novincih v ligi, so izgubili s 5 : 2. Aktualni podprvaki lige so povedli v 13. minuti, ko je zadel Latvijec Rudolfs Polcs, in tako dobili prvo tretjino. Sledilo je pet zadetkov Italijanov, Gorenjci pa so poraz nekoliko omilili slabe štiri minute pred koncem tekme z zadetkom Mihe Logarja. S tem je končan njihov zmagoviti niz, ki se je vlekel že skozi večji del pripravljalnega obdobja. Prepričljivo so brez prejetega zadetka dobili tudi uvodno tekmo lige. Nova tekma v Alpski ligi jih čaka že v četrtek. V dvorano Podmežakla prihaja ekipa Salzburg Juniors. Danes pa bodo v Celju proti HK LedX Celje igrali polfinalno tekmo Pokala Slovenije. Drugi polfinalni par je HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija.