Umrla mlada smučarska tekačica Hana Mazi Jamnik

Kranj – Iz Smučarske zveze Slovenije so sporočili, da je med pripravami na Norveškem v tragični nesreči preminila 19-letna Hana Mazi Jamnik, članica slovenske A reprezentance v teku na smučeh. V Kranjčanko je med treningom na rolkah v predoru Botshei na cesti med Forsandom in Jorpelandom trčil tovornjak. Nato so jo s helikopterjem odpeljali v bolnišnico v Stavanger, kjer pa zdravnikom ni uspelo rešiti njenega življenja.

Mazi Jamnikova je bila ena najbolj perspektivnih tekmovalk v smučarskem in rolkarskem teku. Lani je na svetovnem prvenstvu na tekaških rolkah v Italiji osvojila zlato in srebrno odličje v mladinski konkurenci. Naslov svetovne mladinske prvakinje je osvojila v drsalni tehniki, naslov podprvakinje pa v klasični tehniki. Prejšnji konec tedna je še tekmovala na rolkarskem festivalu Blink na Norveškem.

Kot so tudi sporočili iz Smučarske zveze Slovenije, so družini mlade tekačice izrazili sožalje, na sedežu zveze na Podutiški cesti 146 v Ljubljani pa je odprta žalna knjiga, v katero se je moč vpisati od danes do 19. avgusta med 9. in 14. uro.