Traktoristi z Dravskega polja so se najprej ustavili v nekdanji vojašnici.

Na poti s starodobnimi traktorji

Številni Škofjeločani, zlasti pa najmlajši, so z velikim zanimanjem pospremili prihod starodobnih traktorjev, ki so minulo soboto za končno točko popotovanja po Sloveniji izbrali Škofjo Loko.

Škofja Loka – Tisočletno mesto je bilo kot nalašč za obisk na prvi daljši poti, za katero so se odločili člani sekcije Oldtimerjev – traktoristov, ki deluje pri Strojnem krožku Dravsko polje. Na pot so se podali v petek zvečer, po lokalnih cestah pa so se skozi Celje, Vransko, Kamnik in Komendo v soboto zjutraj pripeljali v Škofjo Loko, kjer so se najprej ustavili v nekdanji vojašnici.

»Načrtovali smo, da bomo do Škofje Loke vozili dvanajst ur, pa smo prišli v osmih. Ceste so bile ponoči prazne, okrepčevalnice ob njih zaprte in tako smo bili tukaj namesto ob 11. uri tukaj že zjutraj. Naša skupna pot tja in nazaj je dolga 350 kilometrov, traktorji pa so stari okoli šestdeset let, nekateri malo več, drugi malo manj. V sekciji nas je blizu trideset članov, za pot pa se nas je odločilo šest,« je v imenu štajerskih starodobnih traktoristov povedal Silvan Damijan in dodal, da se v domačih krajih redno udeležujejo različnih srečanj.

»Naši prijatelji z Dravskega polja so tudi starodobni smučarji in kolesarji. Sprva so se namenili, da bi se s traktorji peljali vse do morja, nato pa so ocenili, da bi bilo to za prvič preveč. Tako smo se dogovorili, da bo Škofja Loka njihov končni cilj. Danes bodo prespali pri Megušarju v Stari Loki, jutri zjutraj pa se vračajo proti domu,« je povedal predsednik Društva Rovtarji Branko Tavčar in pojasnil, da sta se šestim štajerskim traktoristom pridružila tudi dva domača.

»Letos smo bili že aktivni, saj smo imeli nekaj smučarskih tekem. Žal je odpadla domača v Škofji Loki, saj je bilo zaradi korone precej odpovedi tekmovalcev. Sedaj se udeležujemo srečanj starodobnih kolesarjev, letošnje mednarodno srečanje v Škofji Loki pa načrtujemo na praznični 25. junij. Pričakujemo množično udeležbo, saj se prijavljajo tudi že tujci,« je še povedal Tavčar.

Starodobne traktoriste iz Štajerske je v soboto na Trgu pod gradom pozdravil tudi domači župan Tine Radinja, v Razvojni agenciji Sora pa so poskrbeli, da jim je simpatična vodička Marija Klemenčič predstavila še lepote in zgodovino mesta.