Stari hotel Zlatorog so prejšnji teden podrli, sledi še rušenje depandanse in vile, nato pa bo v Ukancu začel nastajati nov hotelski kompleks.

Legendarnega Zlatoroga ni več

Na njegovem mestu bo, če bodo razmere dopuščale, že v dobrem letu in pol zrastel nov hotelski kompleks, sestavljen iz šestih stavb, kjer bo največji poudarek na kongresnem in velneškem turizmu. Investitor želi, da območje ostane mirno.

Investitor pričakuje, da bodo gradbeno dovoljenje za novi Zlatorog pridobili že v kratkem, saj so vsi soglasodajalci že podali pozitivna mnenja, pri snovanju novega hotelskega kompleksa v Ukancu pa so morali skleniti kar nekaj kompromisov.

Ukanc – Prejšnji teden so dokončno porušili legendarni bohinjski hotel Zlatorog. Tik pred drugo svetovno vojno so ga zgradili na mestu, kjer je nekaj desetletij prej že stal leseni hotel. Konec sedemdesetih let prejšnjega stoletja so ga obnovili, nato pa zadnja desetletja pustili propadati, dokler ga pred tremi leti ni skupaj s še nekaterimi drugimi hoteli v Bohinju kupil eden najbogatejših Slovencev Damian Merlak. Kot je povedal Jure Repanšek, direktor družbe Alpinia, ki upravlja Merlakove bohinjske hotele, so se rušenja starih objektov lotili po pridobitvi vseh potrebnih dovoljenj in načrtovali, da investicijo zaključijo v dobrem letu in pol, kar bi pomenilo, da bi bil novi hotel postavljen še pred koncem prihodnjega leta.

A se sedaj, ugotavlja Repanšek, tako kot vsi investitorji srečujejo z visokimi cenami in nenehno spreminjajočimi se razmerami v gradbeništvu. Zato so projekt razdelili na dve fazi, na rušitvena in gradbena dela, gradbince pa bodo najemali sproti.

Kot je povedal Repanšek, pričakujejo, da bodo gradbeno dovoljenje za novi Zlatorog pridobili že v kratkem, saj so vsi soglasodajalci že podali pozitivna mnenja, pri snovanju novega hotelskega kompleksa v Ukancu pa so morali skleniti kar nekaj kompromisov. Najprej pri številu kapacitet; novi hotel, sestavljen iz šestih manjših objektov, jih bo tako imel okoli sto.

Prav tako so bili omejeni z dovoljeno višino objektov, zaradi česar so morali del hotelske infrastrukture, v osnovi načrtovane v slemenih objektov, urediti v kleti, kjer bo tudi večina parkirnih prostorov, kar je bilo zaradi poplavno nevarnega območja posebno zahtevno.

Kot je napovedal Repanšek, bodo v novem Zlatorogu namenili velik poudarek kongresnemu in velneškemu turizmu. »To območje je res mirno in želimo, da takšno tudi ostane,« je poudaril.

Z načrti in dejanji investitorja so zelo zadovoljni tudi v lokalni skupnosti. »Vesel sem, da se stari hotel ruši, saj je to znak, da bo tu nastal nov hotel,« je poudaril bohinjski župan Jože Sodja. Nad uresničevanjem zamisli novih lastnikov štirih bohinjskih hotelov je navdušen tudi direktor Turizma Bohinj Klemen Langus. »Pokazali so pravi odnos do Bohinja, turizem pa si želijo razvijati skupaj z lokalno skupnostjo, tako da uresničujejo njeno vizijo in prisluhnejo njenim potrebam.«