Janez Štros zgodbo o dobrodelnosti nadaljuje že s peto knjigo Tudi ti si angel, Ljubezen in sreča. / Foto: Tina Dokl

Dobrodelni angel

Kranjčan Janez Štros, doma iz Bitenj, je prejšnji teden s kranjskimi rotarijci povabil v Prešernovo gledališče k nadaljevanju dobrodelne zgodbe Tudi ti si angel. Cilj tokratnega druženja je bila pomoč otrokom s posebnimi potrebami.

Kranj – Janez Štros je tako na odru kranjskega Prešernovega gledališča predstavil že svojo peto knjigo iz cikla Tudi ti si angel – s podnaslovom Ljubezen in sreča. Dobrodelna zgodba z naslovom Tudi ti si angel, pri kateri že od vsega začetka sodeluje tudi Rotary klub Kranj, pa traja že šest let, in v tem času so za dobrodelne namene zbrali že okoli dvesto tisoč evrov.

Tudi ti si Angel – Ljubezen in sreča je izšla v samozaložbi, in sicer v nakladi tisoč izvodov in v dveh jezikih – slovenščini ter angleščini – v eni knjigi. Za angleški prevod je poskrbela Sabina Gregorin. Avtor v knjigi objavljenih slikarskih del in idejni oče projekta Janez Štros nam je zaupal, da je letos knjiga ugledala luč sveta z namenom. Podarja jo namreč pokojni soprogi Aniti ob dvajseti obletnici njene smrti. Knjiga se tako začne s tekstom Ljubezen in sreča, kar je pravzaprav avtorjevo pismo soprogi. »Napisal sem pismo, ki ji ga ne morem poslati, ker nimam naslova, pa sem ga sedaj objavil v knjigi,« sicer hudomušno, a s pridihom otožnosti pojasni Štros. V nadaljevanju pa so v knjigi objavljene fotografije njegovih olj na platnu iz cikla Tudi ti si angel. Nekatera so nastala pred sedmimi leti, spet druga lani.

Tokrat so organizatorji dogodka ocenili vrednost vabila na večer s tridesetimi evri. Za ta denar so tisti, ki so se odzvali, dobili odlično glasbeno vzdušje, saj je za glasbo poskrbel nihče drug kot Ansambel Saša Avsenika, najnovejši izvod Štrosove knjige, večer pa so zaključili ob prijetnem druženju po dogodku. Zbrani denar so namenili OŠ Helene Puhar Kranj za igralni park. Knjigo pa seveda lahko kupite tudi naknadno, dokler bo na razpolago. Od te prodaje bo šel denar ravno tako v dobrodelne namene, ampak za druge projekte. Med drugim tudi za šolo, ki jo gradijo za otroke s posebnimi potrebami v Keniji. To je leto in pol star projekt, ki se bo zaključil jeseni, ko bodo šolo odprli, nastaja pa v sodelovanju s Slovenko Jano Dular. Ta je podoben projekt uspešno izpeljala že pred dvanajstimi leti v Malaviju, smo še izvedeli.