Kamniški odbojkarji so si novo zmago zagotovili tudi v Kranju. / Foto: Gorazd Kavčič

V Kranju slavili Kamničani

Odbojkarji Calcita Volleyja so v Kranju premagali domačo ekipo Hiša na kolesih Triglav.

Kranj – V sredo zvečer so se v prvi tekmi 13. kroga Sportklub prve odbojkarske lige v Športni dvorani Planina v Kranju pomerili domači odbojkarji ekipe Hiša na kolesih Triglav in odbojkarji Calcita Volleyja.

Kamničani so v novo leto vstopili z dvema domačima zmagama v srednjeevropski ligi, s katerima so ostali v igri za uvrstitev na zaključni turnir, ki bo v Pliberku. Tudi na sredini tekmi v Kranju so dobro začeli in po dveh nizih zanesljivo vodili. V tretji niz so bolje vstopili domačini in ga na koncu tudi osvojili. Napet je bil četrti niz, na koncu pa so varovanci Matije Pleška domov odšli z zmago 3 : 1 (13, 14, -21, 22).

V naslednjem krogu Kamničani v sredo doma gostijo Črnuče, ekipa Hiša na kolesih Triglav pa v soboto odhaja na gostovanje v Kanal k Salonitu Anhovo.