Naši hokejisti so bili najbliže zmagi na sobotnem obračunu z reprezentanco Avstrije, a so jih sosedje premagali po podaljšku. / Foto: Gorazd Kavčič

Trije porazi naših hokejistov

Zadnje mesto in zgolj ena točka s sobotne tekme z Avstrijo, ki so jo naši hokejisti izgubili po podaljšku, je izkupiček naše hokejske reprezentance na Turnirju štirih držav, ki je v Dvorani Podmežakla potekal od četrtka do sobote. Zmagovalci so bili zasluženo hokejisti Belorusije.

Jesenice – Prijateljski turnir je bil uigravanje za domače svetovno prvenstvo spomladi prihodnje leto, ko naj bi Ljubljana gostila že dvakrat preloženo tekmovanje, naši pa si na njem želijo znova vrniti med svetovno hokejsko elito. To pa za varovance selektorja Matjaža Kopitarja še zdaleč ne bo lahko delo, kar je bilo videti tudi minuli konec tedna na Jesenicah.

Slovenski risi so se na četrtkovi tekmi najprej pomerili z reprezentanco Francije. Čeprav sta bili obe ekipi oslabljeni, pa so se Francozi izkazali kot zelo nepopustljivi tekmeci in so na koncu slavili z rezultatom 2 : 3 (1 : 2, 1 : 0, 0 : 1). Za Slovenijo sta zadela Jaka Sodja, ki je naše popeljal v vodstvo, in Jaka Šturm, ki je izenačil na 2 : 2.

Za najboljše tekmece so se izkazali Belorusi, ki so tako kot naši na turnirju nastopili v pomlajeni zasedbi. Na ledu so imeli pobudo večino tekme. Kljub odličnim obrambam Vala Usnika so dosegli tri zadetke, naši pa njihove mreže niso zatresli, tako da je bil končni rezultat tekme 0 : 3 (0 : 1, 0 : 1, 0 : 1).

Da bi se naši izognili zadnjemu mestu na turnirju, bi morali na sobotni tekmi premagati reprezentanco Avstrije. V drugi tretjini so z golom Kena Ograjenška res povedli, toda Avstrijci so že nekaj minut kasneje izenačili. V nadaljevanju tekme zadetkov ni bilo več in sledil je podaljšek. Kljub igralcu več je našim plošček ušel iz napadalne tretjine, v protinapad pa je pobegnil Marco Kasper, ki ga je Nik Simšič nepravilno ustavil. Sledil je kazenski strel, zadetek ter zmaga reprezentance Avstrije.

Na zadnji sobotni tekmi je ekipa Belorusije premagala Francijo ter z osmimi točkami osvojila prvo mesto. Druga je bila reprezentanca Avstrije s petimi točkami, tretji so bili Francozi s štirimi točkami, zgolj eno točko pa so osvojili slovenski hokejisti, ki so turnir zaključili na zadnjem mestu.

»Sem razočaran, saj sem pričakoval precej več. V igri je bilo precej nihanj in nesigurnosti, prav tako so bili na vseh treh tekmah doseženi zgolj trije zadetki,« je po zadnji tekmi povedal selektor Matjaž Kopitar ter dodal, da igra njegovih varovancev tokrat ni bila na pravem nivoju. »Težko je napovedati, kako nam bo šlo na naslednjem turnirju februarja v Avstriji, zagotovo pa bo na razpolago več naših hokejistov, ki igrajo v tujini, saj bo takrat na sporedu odmor zaradi olimpijskih iger in bo lažje sestaviti bolj konkurenčno ekipo,« je še dodal selektor Kopitar.