Direktorja Damijan in Tomaž Selak ob prevzemu nagrade

Gazela kamnosekom

Priznanje gorenjska gazela je prejela družba Marmor Hotavlje. Nominirani sta bili še podjetji Protim Ržišnik Perc in Mizarstvo Jezeršek.

Škofja Loka – Družba Dnevnik je v sodelovanju z Regionalno zbornico Gorenjske prejšnji teden razglasila tudi gorenjsko gazelo letošnjega leta. Laskavo priznanje hitro rastočega podjetja je prejela družba Marmor Hotavlje. Podjetje, ki ga vodita Damijan in Tomaž Selak, je lani doseglo 15,5 milijona evrov prometa, v zadnjih petih letih pa so prihodki podjetja narasli za več kot šestdeset odstotkov. Dodana vrednost na zaposlenega v podjetju je lani znašala krepkih 61 tisoč evrov, s čimer so za dobrih 14 tisoč evrov presegli slovensko povprečje.

Kot so zapisali organizatorji v obrazložitvi, gre za vodilno kamnoseško podjetje na svetu, prepoznano predvsem v segmentu opremljanja jaht. Njihovi izdelki denimo krasijo notranjost jaht najbogatejših zemljanov. Kot pravita oba direktorja, bi za stranko naredili vse, hkrati pa se prav od svojih kupcev veliko naučijo.

»Z jasno vizijo razporejajo vlaganja v zaposlene, rast in razvoj. Neprestane izboljšave in razvojne preboje kolektiv 174 sodelavcev dosega sistemsko: s kaizenom, 5S vitkim modelom za digitalizacijo procesov in inoviranjem. Med drugim so razvili rešitev, ki omogoča, da kamen narežejo na debelino od tri do štiri milimetre, kar šteje za visoko zahteven izziv,« so o letošnji gorenjski gazeli še zapisali organizatorji projekta. Družba Marmor Hotavlje se bo tako potegovala za naziv zlate gazele 2021, ki jo bodo razglasili 26. oktobra v Cankarjevem domu.

Nominiranca za naziv gorenjske gazele sta bila tudi družba Protim Ržišnik Perc iz Šenčurja in še eno uspešno hotaveljsko podjetje – Mizarstvo Jezeršek.

Gorenjsko gospodarstvo je sicer tudi v lanskem, s koronavirusom zaznamovanem letu, poslovalo pozitivno in ustvarilo 214 milijonov evrov dobička, s čimer se uvršča na četrto mesto med regijami v državi. Tri četrtine dobička pa so ustvarila podjetja s kranjskega in škofjeloškega območja, je povedala direktorica Regionalne zbornice Gorenjske Jadranka Švarc.

Razglasitev gorenjske gazele je potekala v Šolskem centru Škofja Loka, kar ni bilo naključje, saj center velja za podjetniško naravnano okolje, v katerem se je rodilo že precej dobrih podjetniških idej, uspešno pa sodelujejo tudi z Regijsko zbornico Gorenjske. Tako so se zbranim na dogodku predstavili tudi dijaki oz. nekdanji dijaki iz podjetja Kuligram, ki na zabaven način skozi igro rešuje problem požarne varnosti, ter Slampo, ki izdeluje okrasne lučke s slovenskimi motivi, ki omogoča shranjevanja podatkov.