Kar 143 kolesarjev in kolesark se je podalo iz Poljan proti Starem vrhu.

Rekordno iz Poljan na Stari vrh

Na že šestnajsti kolesarski dirki Poljane–Stari vrh je z rekordnim časom slavil Matej Kimovec.

Poljane – Tretja julijska sobota je tradicionalno namenjena kolesarki dirki Poljane–Stari vrh, na njej pa se vsako leto zbere veliko navdušenih rekreativnih kolesarjev. Tudi letos je bilo tako, saj se je natanko ob 10. uri iz Poljan odpeljalo 143 kolesarjev in kolesark, le 25 minut in 9 sekund pa je za deset kilometrov dolgo progo porabil Matej Kimovec, ki je tako še izboljšal svoj lanski rekord.

»Rekreativno se s kolesarstvom ukvarjam tretje leto in tudi na to dirko sem prišel tretje leto zapored, saj šteje tudi za Pokal Slovenije. Poleg tega je to res lepa dirka in vsako leto mi uspe izboljšati čas. Raje vozim v klanec kot po ravnem, zato mi proga ustreza. Organizatorji se vsako leto izkažejo, gotovo je to ena boljših dirk,« je povedal Matej Kimovec, doma iz Vač pri Litiji, ki nastopa za KK Vaška runda. »Dirkam predvsem za svoje veselje in na cilju sem zadovoljen, če vem, da sem dal vse od sebe. Seveda bi bilo tudi moj današnji rekord moč izboljšali, morda bi lahko kaj dodal po dolini. Je pa bilo danes idealno vreme, ne prevroče in ne premrzlo,« je še dodal Matej.

Le 16 sekund za njim je bil v cilju Luka Tavčar z Žirov (Calcit Bike team), ki je bil prejšnji konec tedna najhitrejši na progi med Železniki in Davčo. »Sem gorski kolesar in v prvem delu sezone sem večino tekmoval v gorskem krosu. Rad se udeležujem tudi drugih bližnjih cestnih dirk in kar dobro mi gre,« je povedal 24-letni kolesar iz Žirov. »Zame je šport postal način življenja, bistveno pa se mi zdi, da v tem uživam,« je tudi povedal Luka Tavčar, ki je bil na zmagovalnem odru v absolutni kategoriji na drugi stopnički. Na tretje mesto se je s časom 25:55 uvrstil Primož Porenta (ŠD Bam.bi).

Seveda poleg moških na dirko Poljane–Stari vrh vsako leto pridejo tudi ženske, letos pa je bila v cilju najhitreje Ajda Opeka z Vrhnike, sicer članica KD Branik Maribor. »Na to dirko sem prišla prvič leta 2008 in tudi takrat sem zmagala. Nato sem nastopila še večkrat in vesela sem, da mi je letos znova uspelo zmagati. Proga mi je všeč, ker je en del strm, nato je malce položno in spet klanec. Morda bi bil čas še boljši, če ne bi pihal veter,« je povedala zmagovalka Ajda Opeka, ki je bila v cilju s časom 31:39. Na drugo mesto v absolutni ženski konkurenci se je uvrstila Hajdi Zajc (BTC City Ljubljana), tretja pa je bila Valerija Mrak (ŠD Koloka).

Tekmovanje, ki so ga odlično izpeljali člani kolesarske sekcije Indu Team pri ŠD Poljane, je štelo za Pokal Slovenije za amaterje, veterane in ženske, občinsko prvenstvo občine Gorenja vas - Poljane, memorial Draga Kisovca, hkrati pa je bila to tudi prva od letošnjih petih dirk za Pokal polanskih puklov.