Prvo ime tekem celinskega pokala v Planici bo Nemec Karl Geiger. / Foto: Peter Košenina

Prvo ime tekem celinskega pokala v Kranju bo glede na prijave Nemec Karl Geiger. / Foto: Peter Košenina

Znana skakalna imena v Kranju

Ta konec tedna bo Kranj gostil tekme celinskega pokala v smučarskih skokih za moške in ženske z močno mednarodno konkurenco.

Kranj – Smučarski skakalci in skakalke, ki so se uvrstili na olimpijske igre, začenjajo nastope v Predazzu. Skakalni konec tedna pa se obeta tudi v Kranju, kjer bodo jutri in v nedeljo tekme celinskega pokala.

Organizatorjem iz SK Triglav Kranj je sicer zagodlo deževno vreme, a včeraj dopoldne je padla odločitev, da bodo tekme kljub temu lahko izpeljali na skakalnici pod Šmarjetno goro. Rezervna lokacija je bila Planica. »Čaka nas veliko dela. Že tako je organizacija takšnega tekmovanja velik zalogaj. Proračun dogodka je okrog osemdeset tisoč evrov, večino denarja prispeva Smučarska zveza Slovenije. Vključenih je tudi okrog petdeset, šestdeset prostovoljcev. Za klub je to največji dogodek v letu,« je pojasnil Sašo Komovec, predsednik SK Triglav Kranj.

Tekme celinskega pokala bodo zanimive tudi za gledalce. Vstopnine ni.

Tekmovanje poteka v času olimpijskih iger in zaradi kvot je marsikateri odličen skakalec ostal brez vrhunca sezone in bo priložnost za dober rezultat iskal na tekmah celinskega pokala. »Prijavljenih je 62 skakalcev iz 15 držav in 46 skakalk iz 13 držav,« je povedal Komovec. Med njimi je kar nekaj znanih imen s tekem svetovnega pokala: Nemec Karl Geiger, ki je bil na zadnji postaji svetovnega pokala v Willingenu celo na stopničkah, Poljaki David Kubacki, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł in Piotr Żyła, Avstrijci Jonas Schuster, Maximilian Ortner in Clemens Aigner, Norvežana Isak Andreas Langmo in Fredrik Villumstad, Švicar Killian Peier, Finec Eetu Nousiainen ... Skakalo bo tudi dvanajst Slovencev, med katerimi bodo tudi Žirovec Rok Oblak, ki v letošnji sezoni redno osvaja točke svetovnega pokala, Žak Mogel, Lovro Kos, Žiga Jančar ter edina iz domačega SK Triglav Kranj Žiga Jelar, ki se vrača po poškodbi, in Nejc Toporiš. V ženski konkurenci se bodo Slovenke borile za najvišja mesta, med drugim Tinkara Komar, Jerica Jesenko, Taja Terbovšek in Izadora Kopač.

Na skakalnici Bauhenk na Gorenji Savi se bo jutri prva serija ženske tekme začela ob 11.15, moške ob 17. uri, v nedeljo pa bo prva serija za ženske ob 10. uri, za moške pa ob 14. uri.