Na Mošenjskem teku je nastopilo več kot sto šestdeset tekmovalcev in tekmovalk, najprej pa so se pomerili najmlajši.

Premagovali so metre in vročino

Minulo vročo soboto so se tekači in tekačice pomerili na tradicionalnem Mošenjskem teku, ki je bil tudi prva tekma sezone v seriji Gorenjska, moj planet. Zmagovalec med člani Marjan Robič.

Mošnje – Mošenjski tek, ki so ga organizirali člani Športnega društva Mošnje, je bil letos že 32. in je eden najstarejših tekov na Gorenjskem. Kljub hudi vročini je prišlo v Mošnje kar 161 tekačev in tekačic, najprej pa so se pomerili najmlajši.

Prve so bile na startu 350 metrov dolgega teka predšolske deklice, zmagala pa je Nika Zima (ŠD Mošnje). Med najmlajšimi tekači je bil najhitrejši Aljaž Mohorič (ŠD Mošnje). Sledil je tek na 700 metrov. Med dekleti je bila v starostni kategoriji od 8 do 9 let najhitrejša Elena Mihelič (AK Radovljica), med fanti pa je zmagal Nejc Štefelin (AK Radovljica). V starostni kategoriji od 10 do 11 let je bila najhitrejša Ema Justin (AK Radovljica), med fanti pa je zmagal Kristjan Kramar (NK Šobec Lesce).

V teku na 1000 metrov je v kategoriji od 12 do 13 let zmagala Maša Robič (AK Radovljica), med fanti pa je bil najhitrejši Jaka Štefelin (AK Radovljica).

Med dekleti od 14 do 15 let je bila najboljša Meta Ilc (ŠD Mošnje) med fanti pa Ambrož Peternel.

Najmočnejša udeležba je bila na najdaljšem, osemkilometrskem teku, kjer je nastopilo 81 tekmovalcev in tekmovalk. Med moškimi je zmagal Marjan Robič s časom 28:45,7. Drugo mesto je s časom 29:48,4 osvojil Tadej Osvald (ŠTD Lončar), tretji pa je bil Primož Piškur (ŠD Dvorska vas). Med tekačicami je bila v cilju s časom 34:29,8 prva Nives Skube (AD Olimpik), drugo mesto je s časom 35:33,8 osvojila Ema Kolenc (AD Bled), tretje pa s časom 36:27,1 Anja Zima (ŠD Mošnje).

Mošenjskemu teku bo že danes sledil drugi tek serije Gorenjska, moj planet 2021, Radol'ška 10ka. Otroci bodo startali ob 16. uri, prvi start odraslih pa bo ob 17.30. Tekmovanje bo potekalo na stadionu pri Osnovni šoli A. T. Linharta. Tekmovalci v odraslih kategorijah bodo pretekli razdaljo 10 kilometrov v 25 stadionskih krogih. Dolžine prog za otroke bodo 400, 800 in 1200 metrov.