Gradnja vzhodne cevi predora Karavanke: sledijo terminskemu planu. / Foto: Gorazd Kavčič

Koronavirus tudi med delavci turškega izvajalca

Gradnja druge cevi predora Karavanke nemoteno poteka, doslej se je turški izvajalec Cengiz Insaat prebil že več kot tristo metrov globoko. So pa pred dnevi med turškimi delavci zaznali nekaj okužb s koronavirusom, izolirali so jih v samostojnem objektu znotraj naselja na Hrušici.

Hrušica – Do prejšnjega petka so delavci turškega izvajalca Cengiz Insaat izkopali dobrih 307 metrov druge cevi avtocestnega predora Karavanke. Eden največjih projektov v državi in največji v jeseniški občini tako kljub mrazu in epidemiji koronavirusa nemoteno poteka.

Kot so pojasnili na Darsu, izvajalec izkopna dela izvaja v skladu z načrti, doslej pa se v predoru niso srečali s kakšnimi večjimi nepredvidenimi težavami. Sledijo tudi terminskemu planu, izkopna dela so se začela avgusta lani, do preboja cevi z avstrijsko stranjo pa naj bi izvajalec imel dobra tri leta časa. Na slovenski strani je predorska cev dolga dobre tri kilometre in pol, na avstrijski strani pa 4400 metrov. Avstrijci so do sredine prejšnjega tedna napredovali že 3600 metrov globoko v Karavanke.

Spomnimo, izvajalca so na avstrijski strani v delo uvedli že septembra 2018, medtem ko se je na naši strani najprej zapletalo z razpisi, zatem pa je izbruhnil koronavirus. Tako je začetek del na naši strani sovpadel s prvim valom epidemije, izvajalec Cengiz Insaat je zato imel težave s pridobivanjem delovnih dovoljenj za delavce, njihovimi karantenami pa tudi z dovozom opreme in mehanizacije.

Ta čas na projektu na slovenski strani dela 98 delavcev, od tega je 83 turških. Ti bivajo v kontejnerskem naselju na Hrušici, kot so potrdili na Darsu, pa so pred kratkim med njimi zaznali nekaj okužb s koronavirusom.

»Izvajalec je okužene delavce izoliral v samostojnem objektu znotraj naselja za čas karantene. Po informacijah spremlja njihovo stanje. Vse preostale namerava večkrat na teden preverjati s testiranjem,« so povedali na Darsu in poudarili, da trenutne razmere narekujejo čim večjo izoliranost delavcev, ki imajo le najnujnejše stike izven naselja oziroma delovišča.

Gradnja vzhodne cevi predora bo predvidoma končana v letu 2025.

Oddajte svoj komentar

Kranj -5°

pretežno jasno
vlažnost: 91 %
veter: SV, hitrost: 11 km/h

-14/2

ponedeljek

-10/7

torek

-6/8

sreda

Vremenska napoved

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

IZLETI / Britof, 22. januar 2024

Letovanje v Banji Vrućici

IZLETI / Kranj, 3. februar 2024

Na Lepenatko

 

 
 

 

 
 
 

V Dražgošah poziv k miru / 11:07, 22. januar

Zgodovinar Premk pravi, da so revolucionarji zmagali v Dražgošah, ker jih Nemci niso ujeli. Njegova izjava v oddaji na Planet TV. Zato v Dra...

V Dražgošah poziv k miru / 10:14, 22. januar

1. Okupacoija je pravno stanje na kakem ozemlju, ki ga je tuja država, navadno z bojem, spravila pod svojo oblast"(Fran) Oktobra 1940 v Zagr...

Na plečih pacientov / 23:27, 21. januar

Samo zdravo konkurenco med javnim in privatnim je treba vzpostaviti, da se borijo za paciente. To je naravna in človeška zakonitost in samo to deluje.

Prava pot do sprave slovenskega naroda izhaja iz ljudi / 23:22, 21. januar

Ob takem medijskem in izobraževalnem enoumju 70% Slovencev nima nobene možnosti vedeti resnice, niti trezno voliti, zato grejo v prepad kot ovce.

Razpis za stanovanja predvidoma spomladi / 23:17, 21. januar

Primož, tebi pa sovraštvo do SDS res povzroča halucinacije. Resnica je popolnoma drugačna. SDS je 2020 v MO Kranj predstavila predloge ukrep...

Odgovor / 20:53, 21. januar

Tavčar se je malce bal Nemcev in nasprotoval vojaški akciji na Koroškem. Kot sicer se takrat Ljubljana ni veliko zanimala za meje na Štajers...

V Dražgošah poziv k miru / 19:39, 21. januar

Ponavljam vprašanje: Kaj so oborožene sile nacistične Nemčije počele v Dražgošah leta 1942 ?
Usposabljanje, vojaške vaje ?
Bo šlo?