Jeseničani so prišli do prve lovorike v sezoni. Drugič so postali zmagovalci Pokala Slovenije. Prvič jim je to uspelo v sezoni 2017/2018. / Foto: arhiv HDD SIJ Acroni Jesenice

Jeseničanom hokejski pokal

Finale hokejskega Pokala Slovenije je bil gorenjski. Hokejisti SIJ Acroni Jesenice so premagali Blejce.

Ljubljana – V Hali Tivoli so v soboto zvečer pokalno lovoriko za sezono 2020/21 dvignili hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenice. V finalu so bili s 7 : 1 (5 : 0, 2 : 0, 0 : 1) boljši od gorenjskih tekmecev HKMK Bled.

Jeseničani so si odločilno prednost priigrali že v prvi tretjini, ko so zadeli Mirko Djumić, Jaka Sodja, Žan Jezovšek, Andrej Hebar in Jaka Šturm, v drugi tretjini sta bila znova uspešna Jezovšek in Hebar, častni zadetek za Blejce pa je v tretji tretjini dal Urban Podrekar. Odločilni korak na poti do prve lovorike v sezoni so naredili v petkovem polfinalu, ko so po kazenskih strelih z 0 : 1 premagali večne tekmece HK SŽ Olimpija. Žreb letošnjega pokalnega tekmovanja je namreč določil, da sta se ekipi Jesenic in Olimpije pomerili že v polfinalu. Na drugi strani so Blejci za vstopnico v finale nekoliko presenetljivo s 3 : 2 premagali HK Triglav Kranj in s tem spisali eno svojih najuspešnejših zgodb – tudi po zaslugi vratarke Pie Dukarič, sicer vratarke slovenske ženske hokejske reprezentance. »Vedeli smo, da bo polfinalna tekma z Olimpijo zelo težka. Igrali smo tako, kot smo se dogovorili, in uničili Olimpijo v vseh pogledih. Finale je bil velika nagrada. Rutinirano smo premagali Bled in to je za vse nas krasna popotnica za naprej. Že čez nekaj dni se začne Alpska hokejska liga. Mislim, da tudi tam lahko ciljamo zelo visoko, saj imamo ekipo z velikim karakterjem, delamo eden za drugega in to nas bo pripeljalo zelo daleč,« je po osvojenem naslovu povedal Žan Jezovšek.

Pokalno tekmovanje je potekalo brez gledalcev, so pa navijači Jeseničane po finalu pričakali pred Dvorano Podmežakla in jim pripravili veličasten sprejem.

Prava pot do sprave slovenskega naroda izhaja iz ljudi / 18:29, 21. januar

70% Slovencev se strinja z ravnanji komunistov do Slovenskega naroda. Zato bo treba ob novem preštevanju prek cevi bolj pogledovati proti Slovencu kot tujcu. Predvsem hrbet si bo treba si zavarovat.

V Dražgošah poziv k miru / 14:58, 21. januar

Nespodobna pravokacija!?Mogoče so se bali, da bi jim partizani pojedli ali odnesli dežo z zasko in klobasami. Rekvizicija: tudi zadnja krava...

Razpis za stanovanja predvidoma spomladi / 18:22, 20. januar

Rushiti in njegova SDS je navozil toliko šiptarjev v Slovenijo, da vsa stanovanja za njih !!

V mrzlih dneh ne pozabimo na živali / 18:18, 20. januar

Dobro, večina psov itak že spi v postelji z lastniki, ampak nogavice za tačke.. hahahaha, dobra, LOL :)

Na plečih pacientov / 18:16, 20. januar

Zdravstvo je potrebno privatizirati ! Tole ni J več od javnega...

SDS v interpelacijo pravosodne ministrice / 18:15, 20. januar

V Sloveniji vlada korupcija, mafija in kriminal ! Teli kradejo in niti skrivajo ne več !
Ni mi žal, da sem že 15 let v Italiji ..

V Dražgošah poziv k miru / 18:12, 20. januar

Kdo bi si mislil, v Dražgošah je bil slavnostni govornik - Nemec :)Franc, nisi še odgovoril na moje vprašanje od lani, kaj so Švabi počeli v...