Nogometaši Triglava so v nedeljo doma izgubili proti ekipi CherryBox 24 Tabor Sežana. / Foto: Tina Dokl

Triglav vse bliže kvalifikacij

Ekipa Domžal je na sobotni tekmi iztržila točko, nogometaši Triglava pa so po nedeljskem porazu vse bliže igranju v kvalifikacijah za obstanek v prvi ligi. Na čelu Nogometnega kluba Triglav je od minulega četrtka Jure Gortnar.

Kranj – Nogometaši v Prvi ligi Telekom Slovenije so konec tedna odigrali štiri tekme 33. kroga državnega prvenstva.

V Domžalah se je sobotna tekma v med domačini in Bravom končala s prijateljskim rezultatom 1 : 1. Za Domžale je zadetek v 56. minuti dosegel Arnel Jakupović, v 92. minuti pa so zadeli še nogometaši Brava.

Nedeljska tekma v Kranju med Triglavom in moštvom CherryBox 24 Tabor Sežana se je končala z zmago Sežancev z 1 : 2. Gostje so povedli v 32. minuti, Milan Milanović je v 51. minuti izenačil, končni izid pa je bil postavljen v 94. minuti.

Nov poraz Kranjčanov obeta, da bodo morali nogometaši Triglava igrati v kvalifikacijah za obstanek v prvi slovenski nogometni ligi, kajti do konca ligaškega dela bodo odigrali le še tri tekme. Najprej bodo jutri gostovali v Celju, v nedeljo bodo na domači zelenici gostili moštvo Brava, zadnja tekma rednega dela sezone pa jih nato čaka v Domžalah. Za ekipo Domžal trenutno na lestvici zaostajajo za šest točk. Domžale so namreč s 37 točkami osme, Triglav z 31 točkami pa je deveti. Domžalčani v četrtek gostujejo pri Aluminiju.

Predsednik je Gortnar

Po četrtkovi skupščini je čelu Nogometnega kluba Triglav Jure Gortnar, ki je nasledil dosedanjega predsednika Bena Fekonjo, ki prevzema mesto direktorja kluba.

Jure Gortnar je 31-letni Kranjčan in uspešen poslovnež, lastnik in direktor podjetij Eltron in Veto Group, v zadnjem letu pa je bil tudi član upravnega odbora kluba. Nekdaj se je tudi sam ukvarjal s športom, saj prihaja iz športne družine.

»Klub je v zadnjih osmih letih postavil temelje za dosego rezultatov, kot jih v svoji zgodovini ni imel. Glavni cilj je dvigniti se na raven klubov v Sloveniji, ki se kosajo za evropska tekmovanja. Imamo dobre temelje, s kontinuiranim delom pa to lahko tudi dosežemo. Program sem razdelil na ključne tri stebre: športni, poslovni in administrativni. Na vseh nivojih bomo naredili prehod v profesionalizem, ki je porok za vrhunsko delo,« je svojo vizijo na kratko orisal Jure Gortnar.