Dodatne spodbude turizmu

S spremenjenim pravilnikom o dodeljevanju državnih pomoči za spodbujanje gospodarstva želijo v Bohinju dodatno omogočiti podporo investicijam in obratovanju zimskih centrov ter ohranjanju trgovinske dejavnosti na podeželju.

V Bohinju si želijo ohraniti trgovine in poštne storitve tudi po vaseh, tako da so dostopne vsem prebivalcem, predvsem starejšim in manj mobilnim.

Bohinjska Bistrica – Bohinjski občinski svet je potrdil spremembe pravilnika za dodeljevanje državnih pomoči za spodbujanje gospodarstva v občini. Pravilnik tako dopolnjujejo z dvema novima ukrepoma, s katerima spodbujajo opravljanje trgovskih in poštnih storitev ter nadaljnji razvoj zimskega turizma.

Prvi izmed dveh novih ukrepov je tako spodbujanje začetnih investicij ter obratovanja zimskih smučarskih centrov in smučišč. Z ukrepom željo spodbuditi investiranje v zimsko smučarsko in drugo športno infrastrukturo, kar bi omogočalo vzpostavitev boljših možnosti za obratovanje, razvoj in povečanje obsega oziroma podaljšanje zimske turistične sezone. Med upravičenimi stroški, ki jih zajema novi ukrep, so tako na primer stroški, povezani z zasneževanjem in obratovanjem zimskega centra, ne pa tudi nastanitvena ali gostinsko-turistična dejavnost. Ob tem s spremembami razširjajo tudi doslej veljavno določilo, po katerem je moral imeti upravičenec sedež ali lokacijo poslovne enote v občini Bohinj, z možnostjo, da je pri posameznem ukrepu to lahko tudi drugače. Tako je predvsem z mislijo na pomoč zimskim centrom, ki nimajo formalnega sedeža v občini, so pa za bohinjski turizem ključnega pomena. Upravičenci do tega ukrepa morajo tako imeti sedež ali lokacijo poslovne enote na območju občine Bohinj ali Soriške planine in upravljajo zimski center na območju občine Bohinj ali Soriške planine.

Drugi ukrep pa je namenjen ohranjanju obstoječih zaposlitev v trgovinske dejavnosti in dejavnosti javnih storitev na podeželju. V Bohinju si namreč predvsem želijo ohraniti trgovine in poštne storitve tudi po vaseh, tako da so dostopne vsem prebivalcem, predvsem tistim starejšim in manj mobilnim, s tem pa ohranjajo tudi zaposlitve domačinov in obstoj manjših lokalnih trgovin.

Oddajte svoj komentar

Kranj -5°

pretežno jasno
vlažnost: 79 %
veter: V, hitrost: 11 km/h

-14/2

ponedeljek

-10/7

torek

-6/8

sreda

Vremenska napoved

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

IZLETI / Britof, 22. januar 2024

Letovanje v Banji Vrućici

IZLETI / Kranj, 3. februar 2024

Na Lepenatko

 

 
 

 

 
 
 

V Dražgošah poziv k miru / 11:07, 22. januar

Zgodovinar Premk pravi, da so revolucionarji zmagali v Dražgošah, ker jih Nemci niso ujeli. Njegova izjava v oddaji na Planet TV. Zato v Dra...

V Dražgošah poziv k miru / 10:14, 22. januar

1. Okupacoija je pravno stanje na kakem ozemlju, ki ga je tuja država, navadno z bojem, spravila pod svojo oblast"(Fran) Oktobra 1940 v Zagr...

Na plečih pacientov / 23:27, 21. januar

Samo zdravo konkurenco med javnim in privatnim je treba vzpostaviti, da se borijo za paciente. To je naravna in človeška zakonitost in samo to deluje.

Prava pot do sprave slovenskega naroda izhaja iz ljudi / 23:22, 21. januar

Ob takem medijskem in izobraževalnem enoumju 70% Slovencev nima nobene možnosti vedeti resnice, niti trezno voliti, zato grejo v prepad kot ovce.

Razpis za stanovanja predvidoma spomladi / 23:17, 21. januar

Primož, tebi pa sovraštvo do SDS res povzroča halucinacije. Resnica je popolnoma drugačna. SDS je 2020 v MO Kranj predstavila predloge ukrep...

Odgovor / 20:53, 21. januar

Tavčar se je malce bal Nemcev in nasprotoval vojaški akciji na Koroškem. Kot sicer se takrat Ljubljana ni veliko zanimala za meje na Štajers...

V Dražgošah poziv k miru / 19:39, 21. januar

Ponavljam vprašanje: Kaj so oborožene sile nacistične Nemčije počele v Dražgošah leta 1942 ?
Usposabljanje, vojaške vaje ?
Bo šlo?