V Kranju so igralci Triglava moral priznati premoč nogometašev Celja. / Foto: Gorazd Kavčič

Domžale so že v Evropi

Medtem ko so konec tedna domžalski nogometaši z novo zmago še utrdili evropski nastop, pa je ekipa Triglava po porazu v boju za obstanek med prvoligaši.

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so odigrali tekme 32. kroga.

Ekipa Domžal je ob Kamniški Bistrici gostila Gorico. V 42. minuti srečanja so po napaki domače obrambe najprej zadeli gostje. Domačini so prek Adama Gnezde Čerina izenačili po desetih minutah igranja v drugem polčasu, do zmage pa prišli po strelu z glavo Slobodana Vuka v zaključku tekme v devetdeseti minuti. S to zmago so se še bolj utrdili na tretjem mestu tekmovalne lestvice, ki zagotavlja evropski nastop.

V nedeljo so tekmo odigrali še nogometaši kranjskega Triglava in Celja. Srečanje na zelenici Športnega centra Kranj se je za nogometaše Triglava končalo z zelo neugodnim rezultatom. Celje je namreč slavilo kar z 0 : 3. S tem porazom nogometaši Triglava tonejo vse bližje mestu, ki si ga tako uprava kot nogometaši najmanj želijo. Pred devetouvrščeno Gorico imajo le dve točki prednosti, do konca sezone pa bodo odigrali le še štiri tekme. Že jutri jih čaka težka preizkušnja, ko bodo doma ob 14.50 gostili nogometaše Krškega, zatem gostujejo pri Mariboru, doma igrajo priti Domžalam in za konec gostujejo še v Velenju pri Rudarju.

Na tekmovalni lestvici še naprej vodi Maribor z 71 točkami, Olimpija je druga s 63 točkami, na tretjem mestu s 53 točkami so Domžale, Triglav pa je osmi z 32 točkami. V naslednjem, 33. krogu, ko bodo nogometaši tekme odigrali danes in jutri, se bodo srečali: danes Gorica in Rudar, jutri pa Triglav in Krško (14.50), Olimpija in Domžale (16.55), Aluminij in Mura ter Celje in Maribor.

Nogometaši v drugi SNL so igrali tekme 27. kroga. Ekipi Nafte 1903 in Rolteka Dob sta se razšli z delitvijo točk, bilo je 0 : 0. V Športnem parku Radomlje so nogometaši Kalcerja Radomlje z 2 : 1 premagali Brežice Terme Čatež. Vodi AŠK Bravo s 57 točkami in tekmo manj, tretji je Kalcer Radomlje s 55 točkami, Roltek Dob je z 39 točkami osmi.

V tretji SNL – center so v soboto odigrali tri tekme 24. kroga. Gorenjski predstavniki so dosegli naslednje rezultate: Zagorje – Žiri 2 : 4, Arne Tabor 69 – Bled Hirter 0 : 1 in Svoboda Ljubljana – Sava Kranj 2 : 1. V nedeljo sta tekmo odigrala še Komenda in Tinex Šenčur. V Komendi se je tekma končala z rezultatom 0 : 1. Vodi Bled Hirter.

Nogometaši v gorenjski nogometni ligi so v soboto odigrali pet tekem 18. kroga, v nedeljo pa še eno. Strelci so bili razpoloženi, doseženi pa so bili naslednji rezultati: Visoko – Velesovo 2 : 1, Polet – Dobrozasenci.si 0 : 1, SIJ Acroni Jesenice – Šobec Lesce 0 : 4, Zarica Kranj – Preddvor 4 : 4, Škofja Loka – Niko Železniki 3 : 3 in Bohinj – Britof 0 : 5. Vodi Bohinj.